Чи небезпечне 5G для здоров'я: науковці перевірили популярний міф

Науковці дослідили зразки крові електромагнітними хвилями

Чи небезпечне 5G для здоров'я: науковці перевірили популярний міф

Українські науковці провели дослідження, як випромінювання в діапазоні частот 5G впливає на здоров'я людини.

Як повідомляє телеканал "Україна 24" у своєму сюжеті, доктор біологічних наук, професор Інституту біології та медицини Віктор Мартинюк і його асистентка Анастасія Баюра разом з колегами випробували кров електромагнітними хвилями. Вважається, що електромагнітне випромінювання впливає на нервову систему людини, страждають нейрони мозку. Як наслідок, порушується пам'ять та координація рухів.

Дослідники підготували зразок з плазмою крові й помістили його у спеціальний пристрій у лабораторії радіофізики. Пристрій увімкнули на мінімальну потужність в діапазоні частот, які використовуються в 5G.

Читайте також: Лікар розвіяв популярний міф про "дитячу" питну воду

Популярні відео

Аналізуючи зразок, який піддали 5G випромінюванню, професор Мартинюк констатував, що "суттєвих змін ми не побачили".

"Людина, яка може потрапити під випромінювання, захищена шкірою, м'язами, жировими прошарками. Ті потужності, які ми тут використовували, ніяк не вплинуть на наше з вами самопочуття", - прокоментував результати завідувач лабораторії квантової радіофізики Віктор Олійник.

Читайте також: Коронавірус і діти: лікарка оцінила три поширені міфи

Нагадаємо, раніше лікар-гастроентеролог Вадим Шипулін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, які ризики для здоров'я може нести вживання води з-під крана.

Джерело Україна 24 Теги