Раді пропонують пом'якшити довічне покарання: юристка дала оцінку

Адвокатка розповіла, чи варто давати можливість пом'якшення довічного ув'язнення

Раді пропонують пом'якшити довічне покарання: юристка дала оцінку

Профільний комітет пропонує Верховній Раді пом'якшити норми про довічне ув'язнення і замінити його на 25 років в'язниці. Цю ініціативу прокоментувала адвокатка Тетяна Козаченко в ефірі каналу "Україна 24".

"З одного боку, виглядає начебто страшно, що ті люди, які засуджені до довічного ув'язнення, а це особливо тяжкі злочини, можуть вийти на свободу. Саме в такому форматі це підноситься людям. Але я як адвокат, який супроводжував людей, засуджених на довічне ув'язнення, знаю стан речей з цих питань в Україні.

На сьогоднішній момент в Україні приблизно 1,5 тисячі людей, які засуджені (на довічне - ред.) за весь час незалежності України. І не більше 200 осіб, які були засуджені за останні 10 років. Я думаю, що ні в кого немає сумніву щодо правової системи, в якій ми знаходимося. У нас в Україні виправдувальних вироків було в 4 рази менше, ніж за часів Сталіна — менш як 1%. Це означає, що якщо система вирішить визнати когось винним, то у людини не буде жодного шансу не тільки вибратися з в'язниці, а й мати можливість через кілька років переглянути справедливість справи", — сказала вона.

Читайте також: Може сидіти й у Росії — ексглава ГПУ про вирок Януковичу

Популярні відео

Адвокатка заявила, що в цьому питанні є дві проблеми.

"Перша — це люди, які насправді скоїли тяжкі злочини, чи можуть вони бути соціально адаптовані та чи можна їм переглядати це питання. Друге — у нас є значний відсоток людей, які були засуджені за старою системою і є підтвердження, що вони не скоювали злочини, але немає механізму перегляду", — сказала вона.

Читайте також: У Києві батько вбив 6-річну дитину — подробиці від поліції

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту переглянути норми довічного ув'язнення. У проєкті закону передбачено механізм пом'якшення довічного покарання, який можна застосувати після того, як засуджений відбув не менше 10 років ув'язнення. Такий громадянин отримає право за відповідною процедурою звернутися з приводу заміни довічного позбавлення волі терміновим покаранням з терміном мінімум на 15 років (разом 25 років).

Джерело Україна 24 Теги