Розслідування катастрофи Ан-26: експерт дав пораду міністру

Авіаексперт розповів про засекречення переговорів пілотів і про терміни висновків слідства

Розслідування катастрофи Ан-26: експерт дав пораду міністру

Триває розслідування катастрофи літака Ан-26 у Харківській області, "чорні скриньки" вже розшифровані. Чи потрібно оприлюднити записи останніх переговорів з літака, розповів авіаексперт Кирило Новіков в ефірі каналу "Україна 24".

"Очевидно, розслідування вже має деякі версії й, наскільки я розумію, версія технічної несправності вже не є основною. Але, думаю, нам доведеться ще трохи почекати висновків. Якби це був цивільний борт, то переговори між пілотами та диспетчерами вже були б опубліковані. Але у зв'язку з тим, що це навчання військових пілотів, переговори можуть бути засекречені", — сказав він.

Читайте також: Винувата не лише техніка — експерт про нові дані щодо катастрофи Ан-26

Популярні відео

Також експерт заявив, що не варто розкривати інформацію про хід слідства лише наполовину. Так він прокоментував заяву голови урядової комісії з питань розслідування авіакатастрофи, віцепрем'єра Олега Уруського про те, що слідство виявило грубі порушення в організації польотів.

"Це слова Олега Уруського, який як голова державної комісії отримує інформацію від слідства. На жаль, він єдиний, хто озвучує таку інформацію. Суспільству потрібна більш точна інформація. Тому йому варто або відмовитися від коментування на півслові, або коментувати більш широко.

Слідство володіє великою кількістю однозначної інформації. Тому слідству варто було б найближчим часом надати хоча б попередні висновки. Остаточних, я думаю, доведеться чекати кілька місяців", — сказав він.

Читайте також: Було ще два вертольоти — в ЗСУ розповіли нові подробиці про катастрофу Ан-26

Нагадаємо, увечері 25 вересня в Харківській області на 530 кілометрі траси Київ-Харків поруч з дорогою впав військовий літак Ан-26 й відразу загорівся. На борту були члени екіпажу, курсанти та офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба - всього 27 осіб. Двоє вижили, проте один з них пізніше помер у лікарні.

 
Джерело Україна 24 Теги