"Не хочу, щоб Україна була Росією": відомий музикант про українську мову

Антін Мухарський зізнався, що міг би повернути в "русскій мір", але не став

"Не хочу, щоб Україна була Росією": відомий музикант про українську мову

Музикант і письменник Антін Мухарський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як він, зростаючи в російськомовному середовищі, зробив вибір на користь української мови та ідентичності.

"Для мене мова є морально-етичним вибором. Я російськомовний киянин, який зростав і формувався за часів так званої "пєрєстройкі", коли я читав товстезні журнали "Новий мір", "Огоньок". Я бачив, в якій злочинній країні ми живемо, маю на увазі СРСР. Я бачив, як 300 років системно імперія нищила українців і все українство, тому для мене свідомий вибір української мови – це є данина тим, хто жив на цій землі, вмирав за цю землю і хто вірив у вільну незалежну Україну", - зазначив він.

Читайте також: Секретар РНБО: "Я прихильник двох мов в Україні"

Популярні відео

Мухарський зауважив, що є дві українські ідентичності – аборигенна, тобто люди, які виросли в українському середовищі від народження, і креольська – тобто мішана ідентичність.

"Я міг би повернути в "русскій мір", тому що я теж читав запоєм Булгакова, фанатів від Бродського, від ранніх поезій Ахматової. Я – людина, вихована на сенсах "русского міра". Але я свідомо обираю українську ідентичність, щоб жила Україна. Тому що цієї України не буде – буде "малоросія", "недоросія". "Новоросію" ми вже мали в 2014-2015 роках і зараз маємо. Я не хочу, щоб Україна була Росією. Якщо ви хочете, щоб тут була Росія, обирайте російську ідентичність", - сказав він.

Читайте також: Політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української

Раніше педагогиня і мовознавиця Ірина Фаріон в ефірі телеканалу "Україна 24" жорстко розкритикувала ідею нардепа з партії "Слуга народу" Микити Потураєва щодо визнання в Україні окремої "української російської мови".

 
Джерело Україна 24 Теги