В "Слузі народу" запропонували українцям нову мову: Фаріон жорстко відповіла

Захисниця української мови назвала нардепа Потураєва неадекватним

В "Слузі народу" запропонували українцям нову мову: Фаріон жорстко відповіла

Педагогиня і мовознавиця Ірина Фаріон в ефірі телеканалу "Україна 24" жорстко розкритикувала ідею нардепа з партії "Слуга народу" Микити Потураєва щодо визнання в Україні окремої "української російської мови".

"Я зазвичай не коментую ідіотичних заяв. Абсолютно неадекватні істоти можуть говорити такі речі. На тему руської мови, руська мова – це власне українська мова, тому що первісно наша держава називалася Русь. Ніколи вона не називалася Київською Руссю, а називалася Русь. Саме ця руська мова з XIV до XVI століття виконувала функцію державної мови, поки не сталася Люблінська унія, яка призвела тоді до колосальних мовних змін", - заявила вона.

Читайте також: Секретар РНБО: "Я прихильник двох мов в Україні"

Популярні відео

На думку Фаріон, Потураєв "очевидно ніколи не вчив української історії і не володіє термінологічним апаратом".

"Вивчення української мови, а саме історичне визначення як руської мови – це типовий етноатрибутив, який винятково характерний для нашого українського культурно-політичного простору. Інша річ, що на початку XVIII століття був такий чєлавєк на прізвище Пьотр І - украв у нас у 1721 році назву Русь і забрав собі для назви свого государства грецький варіант "Росія" з наголосом на першому складі. І відбулася плутанина термінів. Себто московити не мають жодного стосунку до терміну Русь і руський. Тому що Русь і руський – це наша давня історична назва", - заявила вона.

На запитання, чи може російськомовна людина бути патріотом України, Фаріон відповіла:

"Російська мова в Україні – це наслідок окупації України Росією. Російськомовні люди в Україні – це основні трофеї Путіна".

Читайте також: Політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української

Раніше нардеп від "Слуги народу" Микита Потураєв в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що українці заради історичної справедливості можуть називати Росію Московією.

Джерело Україна 24 Теги