Катастрофа Ан-26: у Раді розповіли про порушення у військовій академії

Нардепка Мар'яна Безугла розповіла про слухання у справі катастрофи

Катастрофа Ан-26: у Раді розповіли про порушення у військовій академії

У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки пройшли слухання щодо катастрофи літака Ан-26 на Харківщині, на яких були присутні представники ДБР, Міністерства оборони. Подробиці розповіла нардепка з фракції "Слуга народу" Мар’яна Безугла в ефірі каналу "Україна 24".

"В першу чергу ми рекомендували відсторонити на час проведення розслідування очільників академії. Також були інші пропозиції та сумні деталі щодо того, що і як відбувалося в академії та які передумови були до того, що сталося.

У комітету склалося враження щодо систематичного недотримання певних норм навчання. Скільки має бути курсантів, коли, як приймаються рішення щодо організації навчання. На облавку літака було більше курсантів, ніж за нормативами могло бути. Для виконання цієї вправи мало бути 5-6 курсантів, а було 20. З такою кількістю це й питання перевантаження літака, і питання якості виконання вправи та втоми того, хто керує вправою.

Попередньо виглядає, що це була звичайна практика в академії. Я вже не раз зазначала, що попередньо — хоча нема офіційних висновків, — традиція, культура, організація в академії була такою, що рано чи пізно мала статися якась подія, а сталася катастрофа", — сказала вона.

Читайте також: Було ще два вертольоти — в ЗСУ розповіли нові подробиці про катастрофу Ан-26

Популярні відео

Також Безугла розповіла деякі деталі розслідування катастрофи.

"Процес розслідування доволі відкритий, і ми знаємо, що були вилучені та розшифровані самописці. Щодо технічного стану рано говорити, але по слуханнях і тому, що відстежує комітет, технічний стан був задовільний, але там були питання щодо терміну придатності двигунів. Термін був визначений різний для кожного двигуна. Також поставало питання показників з датчиків. Я б узагальнила, що технічний стан наших літаків залишає бажати кращого, в тому числі навчальних", — сказала вона.

Раніше конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця в ефірі каналу "Україна 24" сказав, що катастрофа літака Ан-26 з курсантами сталася через поганий стан військової техніки.

Нагадаємо, увечері 25 вересня на Харківщині на 530 кілометрі траси Київ-Харків поруч з дорогою впав військовий літак Ан-26 і відразу загорівся. На борту були члени екіпажу, курсанти та офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба —  всього 27 осіб. Двоє вижили, проте один з них пізніше помер у лікарні.

 
Джерело Україна 24 Теги