Ліквідація наслідків пожеж на Луганщині: озвучені подробиці

Ліси очистять від пошкодженої вогнем деревини

Ліквідація наслідків пожеж на Луганщині: озвучені подробиці

На Луганщині будуть проведені роботи з ліквідації наслідків масштабних лісових пожеж. У лісах пройде санітарна рубка, обгорілу деревину приберуть.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник начальника відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства Олександр Рибак.

"Залишати в лісі пошкоджену вогнем деревину у великій кількості не можна. Вона легко загоряється, і може спровокувати нову пожежу. Також це потенційна небезпека для зараження лісу різними хворобами. Для лісового господарства важливо провести ліквідацію наслідків, прибрати обгорілу деревину і провести оновлення лісу", - сказав Рибак.

Читайте також: "Стою в капцях, у чому були, в тому і вискочили": мешканка Луганщини розповіла про пожежу

Популярні відео

За його словами, оцінюється загальний стан дерев, вогневе ураження, вплив на навколишнє середовище. Також призначаються санітарні заходи - санітарна рубка.

"Після таких робіт постійні лісокористувачі отримують лісоматеріали. Для реалізації такої деревини в 2019 році уряд ухвалив постанову №1178. За цією постановою основна маса заготовленої деревини має бути реалізована на електронних аукціонах. Крім того, продаж може проходити відповідно до закону про державні закупівлі, за окремими договорами для потреб населення (опалення, будівельні роботи)", - повідомив чиновник.

Читайте також: В Україні зберігається небезпека пожеж — синоптикиня назвала регіони

Раніше радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Зорян Шкіряк в ефірі телеканалу "Україна 24" не виключив, що причиною масштабних пожеж на Луганщині була диверсія.

Джерело Україна 24 Теги