Аваков про масштабні пожежі на Луганщині: є ознаки підпалів

За словами міністра, для лакофарбового і спиртового заводів в Сєвєродонецьку вже немає загрози

Аваков про масштабні пожежі на Луганщині: є ознаки підпалів

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що масштабні пожежі на Луганщині мають ознаки підпалів.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Сєвєродонецьк поза загрозою, лакофарбовому і спиртовому заводам загрози вже немає. Великий вітер на шести ділянках, все ще є загоряння. Всі сили стягнуті..." - сказав міністр.

Читайте також: Це політична боротьба — секретар міськради про масштабну пожежу під Полтавою

Популярні відео

За його словами, питання посилення пожежної безпеки в області стояло давно.

"Нам не вистачає технічних можливостей, ми ще влітку звернулися до парламенту, щоб посилити на Луганщині, де масиви хвойних лісів і де часто йдуть провокації з боку лінії розмежування. Всі сили кинуті на гасіння пожеж, на місці працює мій перший заступник, голова ДСНС Чечоткін, і я думаю, що сьогодні ми з вами будемо повертатися до цієї теми з хорошими новинами про зменшення обсягів пожеж", - сказав Аваков.

Читайте також: Це дуже дивно — голова Харківської ОДА про масштабні пожежі

Міністр зазначив, що гасіння ускладнюється вітром.

"З ранку працює авіація, думаю, це дасть найбільший ефект. Проблема в тому, що великий верховий вітер дозволяє швидко передавати вогонь по верхівках дерев", - сказав Аваков.

Відповідаючи на запитання, Аваков допустив можливість підпалів з боку бойовиків.

"Ми з цим стикалися трохи раніше, влітку, коли ми бачили, що навмисний підпал йде в наш бік. Зараз ми бачимо схожі прикмети, слідчі займаються цими питаннями разом з військовими", - сказав міністр.

Відзначимо, що 30 вересня ввечері на території Луганщини було зафіксовано 85 пожеж. За словами військових, через шквальний вітер лісова пожежа поширилася на територію деяких населених пунктів. Основні зусилля в гасінні були зосереджені в Новоайдарському, Старобільському та Станично-Луганському районах.

Джерело Україна 24 Теги