У Києві відкриється унікальний музей Голокосту: озвучені терміни

У Бабиному Яру побудують "величезний символ злочинів нацистів"

У Києві відкриється унікальний музей Голокосту: озвучені терміни

У Києві в найближчі 3-4 роки з'явиться унікальний центр досліджень Голокосту, присвячений трагедії Бабиного Яру. Будівництво коштуватиме десятки мільйонів доларів, над реалізацією проєкту працює міжнародна команда зі США, Європи та України.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Натан Щаранський.

"Це буде не просто меморіальний комплекс. Це буде науковий центр досліджень Голокосту і перш за все музей. Нацисти почали масове знищення євреїв, а потім вже не тільки євреїв, саме з Бабиного Яру. Це величезний символ злочинів нацистів, а також символ спроб радянської влади стерти це все з лиця землі, перетворити Бабин Яр на велику сміттєву яму або на стадіон, зробити все, щоб цей злочин було забуто", - заявив він.

Популярні відео

Читайте також: Чи потрібно забрати з Умані могилу цадика Нахмана: головний рабин України дав відповідь

Щаранський зазначив, що при реалізації проєкту "треба відновити точно, де вбивали людей, де могили, де можна будувати, де не можна".

"Сьогодні у нас є підтримка місцевої української влади й центральної влади, і міжнародна команда різних діячів Європи, Америки та України, і необхідні фінансові кошти. Я думаю, протягом найближчих 3-4 років цей проєкт буде повністю побудований", - вважає голова наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

Він додав, що будівництво обійдеться в чималу суму - "йдеться про десятки мільйонів доларів, з часом може дійти й до більшої суми".

Як пояснив Щаранський, подібні центри існують в Єрусалимі, Вашингтоні, Берліні, але в Києві "вперше буде центр розстріляних в ярах Європи".

"У Прибалтиці, Україні, Білорусі, Росії, Угорщині 1,5 млн осіб були розстріляні й скинуті в такі рови", - сказав він.

Під час Другої світової війни Бабин Яр став місцем масових розстрілів євреїв, скоєних німецькою окупаційною владою. За даними істориків, загинуло близько 100 тисяч осіб, але точні цифри залишаються невідомими.

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" заснували у 2016 році. Планувалося, що у 2023 році на місці урочища Бабин Яр у Києві відкриють меморіал з музеєм і дослідницькою зоною.

Джерело Україна 24 Теги