В Європу під прикриттям: журналісти викрили схему незаконного виїзду до ЄС

Журналісти телеканалу "Україна 24" провели унікальний експеримент

В Європу під прикриттям: журналісти викрили схему незаконного виїзду до ЄС

Українські заробітчани, попри карантин і закриті кордони з Європою, продовжують виїжджати до ЄС, на кордоні України та Угорщини стоять кілометрові черги.

Журналісти телеканалу "Україна 24" Юрій Гула та Олена Гончаренко провели експеримент – вирушили до Європи, вдаючи заробітчан, і викрили схему незаконного виїзду.

Українець Микола Шевчук в'їхав до Польщі у розпал карантину. Чоловік має польську "карту побиту", що дає право законно перебувати й працювати в Польщі певний час. Шевчук каже, що проходив кордон близько 8 годин приватним бусом, пасажирам вимірювали температуру.

Читайте також: Кого із заробітчан чекають за кордоном - кадровик озвучила професії та розмір зарплат

Та й без цієї картки потрапити до Європи не проблема. Інтернет рясніє оголошеннями – відвезуть, заберуть додому і навіть зроблять документи, йдеться в сюжеті.

"Аналізи, дорога, ПЛР-тести, бронювання готелю, дорога на місце у Варшаву. Розрахунок вже після перетину кордону. Без завдатку, без нічого – це коштує 200 євро. Ми собі там маємо "лазівку". Розраховуємося, платимо трошки, ділимося і їдемо без черги", - розповіли журналістам, які зателефонували за оголошенням.

Популярні відео

За легендою, журналісти є подружньою парою, яка їде на заробітки до Польщі. Юрій – рвати перець, Олена - пакувати одяг на складі. Європейських віз вони не мають, лише біометричні паспорти.

У журналістів попросили лише фото паспортів аби попри карантинні заборони оформити їх на роботу в ЄС. Юрій та Олена, аби убезпечити свої паспортні дані, змінили серію та кілька літер у прізвищі. На виготовлення документів відведено день – навіть на паспорти, яких не існує. Перевізник переконує, що проблем не буде.

Зі Львова до Варшави лише 400 кілометрів, але там змусять сидіти на карантині. Тож журналістам запропонували альтернативний маршрут - через Угорщину. Він довший майже вдвічі й дорожчий, але без самоізоляції.

Читайте також: Робота за кордоном: заробітчанам дали поради щодо працевлаштування 

Нагадаємо, економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки грошей заробітчани перерахували в Україну за 2019 рік.

 
Джерело Україна 24 Теги