Розслідування катастрофи Ан-26 — в Авакова повідомили нові подробиці

Іван Варченко розповів, хто бере участь в розслідуванні авіакатастрофи та що вже робиться

Розслідування катастрофи Ан-26 — в Авакова повідомили нові подробиці

Державне бюро розслідувань перевіряє чотири версії причин аварії Ан-26 у Харківській області. До розслідування залучаються й інші правоохоронні органи, розповів радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Іван Варченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Трагедія розслідується за 416 статтею Кримінального кодексу, розслідування доручено ДБР. І Національна поліція, й інші правоохоронні органи в разі потреби будуть залучені та залучаються до ведення різних дій у рамках розслідування. Такими діями є частина слідчих дій, опитування свідків і так далі. Зараз ми говоримо про ДНК-експертизу, яка проходитиме в державних науково-дослідних експертних криміналістичних центрах, один з них знаходиться в Харкові та належить до структури Міністерства внутрішніх справ", — сказав він.

Читайте також: Ідентифікація жертв катастрофи Ан-26 під Харковом — в ОДА назвали терміни

Популярні відео

Варченко зазначив, що слідство, ймовірно, вже активно займається розшифровкою чорних скриньок з літака, що впав.

"Наскільки мені відомо, доступ до чорних скриньок вже є, і зазвичай з процесом розшифровки затримок немає. Не сумніваюся, що слідство цим зараз займається. Сьогодні-завтра повинні бути відібрані зразки ДНК і відправлені на експертизу", — сказав він.

Раніше мати курсанта В'ячеслава Золочівського, який вижив, розповіла, що він пам'ятає про катастрофу літака.

Нагадаємо, увечері 25 вересня в Харківській області на 530 кілометрі траси Київ-Харків поруч з дорогою впав військовий літак Ан-26 і відразу загорівся. На борту були члени екіпажу, курсанти та офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба — всього 27 осіб. Двоє вижили, проте один з них пізніше помер у лікарні.