Азербайджан попереджав — політолог про війну в Нагірному Карабасі

Експерт розповів, що передувало загостренню конфлікту між Азербайджаном і Вірменією

Азербайджан попереджав — політолог про війну в Нагірному Карабасі

Азербайджан заявляв про те, що Вірменія готується до війни. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" політолог Алі Гаджизаде, коментуючи загострення ситуації в Нагірному Карабасі.

"Конфлікт не був повністю заморожений. Згадаймо військові дії квітня 2016 року із застосуванням важкої артилерії, авіації, дронів. Нещодавно ми також обговорювали загострення ситуації 12-14 липня поточного року на кордоні Вірменії та Азербайджану. І ось минуло буквально нічого, й ми бачимо повномасштабні військові дії практично по всій лінії зіткнення", — сказав він.

Читайте також: Путін використовує конфлікт як пробну кулю — генерал про Нагірний Карабах

Експерт розповів, як розвивалися події.

"Був серйозний обстріл азербайджанських позицій по декількох напрямках, прикордонних сіл близько 6-ї ранку. Після цього азербайджанська армія почала контроперацію з придушення вогневих точок.

Але що цікаво — починаючи з середини липня, за допомогою Ірану повітряним шляхом з Росії привозиться військова техніка, боєприпаси, обладнання. Азербайджанська сторона не раз, на різних рівнях, починаючи від міністрів і послів і закінчуючи президентом, говорила про те, що вірменська сторона готується до війни, але ніхто на це не відреагував", — сказав він.

Читайте також: Україні буде складно "пропетляти" — політолог про війну в Нагірному Карабасі

Популярні відео

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван - азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревану взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги