Лікар про особливий симптом коронавірусу: це може тривати місяці

Отоларинголог розповіла, чи надовго втрачається нюх і чуття смаку при коронавірусі

Лікар про особливий симптом коронавірусу: це може тривати місяці

Під час коронавірусу певний процент пацієнтів втрачає чуття смаку і запахів на тривалий час, аж на кілька місяців. Про це розповіла отоларинголог Олена Козак в ефірі каналу "Україна 24".

"Ще минуло недостатньо часу, щоб робити довгострокові висновки щодо того, які механізми задіюються в організмі при пошкодженні органів чуттів — нюху і в деяких випадках смаку. У відсотків 90 пацієнтів, які перенесли COVID-19, нюх і смак відновлювалися самі досить швидко — протягом 2-4 тижнів, іноді раніше.

Але є відсоток, до 10% людей, у яких нюх не відновився за довгий період, навіть протягом шести місяців. Тому робити довгострокові прогнози ми не можемо. Але вчені всього світу працюють над розв'язанням цього питання в надії визначити точні механізми ушкодження", — сказала вона.

Читайте також: Всі дуже стомилися: психолог про реакцію українців на посилення карантину

Популярні відео

За словами лікаря, втрата нюху може з'являтися і при інших захворюваннях, це не специфічна ознака тільки коронавірусу.

"Це не специфічний симптом. Аносмія, втрата нюху, супроводжує і багато інших захворювань, навіть вірусні — грип, важка ГРВІ. При гострому алергічному набряку, хронічних запальних захворюваннях пазух і в деяких неврологічних станах. Але якщо зіставити частоту таких симптомів при звичайних ГРВІ та при COVID, то різниця становить 30 разів. У деяких випадках це може бути єдиний симптом, який може наштовхнути на підозру про коронавірус", — сказала вона.

Раніше сімейна лікарка Діна Крилова назвала нетипові симптоми, які можуть з'явитися при коронавірусі.

Джерело Україна 24 Теги