Падіння військового літака під Харковом - спливли несподівані подробиці

Літак зовсім недавно проходив процедури з технічного обслуговування

Падіння військового літака під Харковом - спливли несподівані подробиці

Військовий літак Ан-26, який розбився в Чугуєві на Харківщині, незадовго до трагедії проходив процедури з подовження терміну служби. Відповідні роботи зафіксовані тендерною документацією.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла колишня членкиня Тендерної колегії Антимонопольного комітету України Агія Загребельська.

"Що стосується процедури закупівель, то слідство має перевірити всі версії катастрофи. Однією з версій називаються неполадки в лівому двигуні, або в датчику в лівому двигуні. Враховуючи те, що військовою частиною проводилась процедура закупівлі продовження строку служби цьому літаку буквально нещодавно – процедура була оголошена 3 липня, а 27 липня було підписано відповідний договір – це має важливе значення для перевірки саме цієї версії", - пояснила Загребельська.

Популярні відео

Читайте також: Катастрофа Ан-26 під Харковом: експерт оцінив першу версію трагедії

За її словами, щодо цього літака договір є виконаним, "продовження строку служби цього повітряного судна було зроблено".

"На сьогодні, якщо здійснюватиметься перевірка версії щодо технічних неполадок, має бути перевірено, на папері чи в реальності здійснювалося продовження строку дії служби, чи виїжджала комісія, чи проводила всі передбачені регламентом заходи, чи проводились після цього випробувальні польоти, чи все, що зафіксовано в документах, здійснювалось на практиці", - зазначила вона.

Зазначимо, рятувальники знайшли на місці авіакатастрофи на Харківщині тіла 25 загиблих осіб. Ще одна людина померла у лікарні і одна вижила.

Президент Володимир Зеленський обговорив з вищим керівництвом Міністерства оборони та правоохоронних органів катастрофу військового літака Ан-26 в Чугуєві Харківської області та ініціював масштабні перевірки в оборонній галузі.

Джерело Україна 24 Теги