Відчувається рука Кремля - експерт про атаку хакерів на Нацполіцію

В Україні досі немає національної системи кібербезпеки, зазначив експерт

Відчувається рука Кремля - експерт про атаку хакерів на Нацполіцію

У скандалі зі зламом сайту Національної поліції, де було оприлюднено фейк щодо загибелі в Україні американських військових, видно "руку Кремля".

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" фахівець з інформаційної безпеки Костянтин Корсун.

"На жаль, у нас досі немає національної системи кібербезпеки і навіть немає ознак і передумов, що вона почала будуватися. У нас є кілька відомств, які перетягують на себе цю ковдру, гроші і повноваження, але фактично ніхто ні за що не несе жодної відповідальності і фактично немає єдиного центру координації, центру ухвалення рішень", - зазначив експерт.

Читайте також: Заборона російських сайтів: експерт заявив, що Україна спізнилася

Популярні відео

На запитання, чи зростатиме кіберзагроза у зв'язку з наближенням місцевих виборів в Україні, Корсун сказав:

"Так, велика ймовірність настання таких подій. Я не думаю, що зламають сайт ЦВК, він досить непогано захищений, хоча все можливо. Але, я думаю, масові зусилля будуть спрямовані якраз на масову дезінформацію. Буквально вчора були зламані сайти регіональних підрозділів Нацполіції і розміщені дуже якісні, дуже фахові фейки, спрямовані на дискредитацію військових навчань Rapid Trident-2020. У даному випадку все вказує на те, що це держава-агресор і її кібервійська, тому що більше нікому це не може бути вигідно".

На запитання, чи йдеться про диверсію, він відповів:

"Абсолютно так. Технічне розслідування підтвердить це, я впевнений. Це якісно скоординовано, зрежисовано, тут рука Кремля відчувається в повний зріст".

Читайте також: Україна програє Росії у важливому елементі гібридної війни - політолог

Нагадаємо, 23 вересня на сайті ГУ Нацполіції Херсонської області з'явилося повідомлення про загибель американських військових радників під час військових навчань в Україні. Пізніше в поліції спростували цю новину і заявили про кібератаку.

Раніше експерт з кібербезпеки Дмитро Снопченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, хто найчастіше потерпає від кібератак в Україні.

Джерело Україна 24 Теги