Кравчук відповів Гордону: Місце для переговорів щодо Донбасу значення не має

Голова української делегації ТКГ пояснив, що зміна місця засідань не обговорювалася

Кравчук відповів Гордону: Місце для переговорів щодо Донбасу значення не має

Перенесення зустрічі Тристоронньої контактної групи в інше місце не обговорювалося, а саме місце зустрічі не має значення для дистанційного формату.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, коментуючи слова журналіста Дмитра Гордона про те, що переговори ТКГ у Мінську не мають сенсу і відбуватимуться у Відні.

"Є порядок, якого потрібно дотримуватися. Наприклад, група називається як? Тристороння контактна група. Провідну роль там грає модератор, ОБСЄ, і "тристороння" - означає Україна, Росія й ОБСЄ. Таким чином, щоб вирішити питання, де має збиратися група, потрібно спільне рішення, одна Україна не може вирішити це питання, як і Росія", - сказав Кравчук.

Читайте також: Мінські угоди — пастка для Росії: Резніков пояснив важливий момент

Популярні відео

Голова української делегації нагадав, що Росія вже намагалася в односторонньому порядку призначити місце зустрічі для чергового засідання.

"Уже було таке, що Росія запропонувала фізичну зустріч в Мінську, але модератор зробив відповідне подання, в якому зазначив, що за таких умов поки, з огляду на коронавірус, немає можливостей. І ми з цим згодні і дотримуємося цієї позиції", - сказав Кравчук.

Читайте також: Україна повинна вийти з "Мінська" - ексрадник Путіна назвав причину

Кравчук також висловив думку, що, виходячи з сучасних реалій, фізична присутність сторін для участі в засіданні ТКГ необов'язкова.

"Звичайно, якщо говорити про думку конкретної людини - так, зараз немає таких умов, щоб збиратися в Мінську, і коронавірус і політична ситуація там не сприяють для зустрічей, але це моя особиста думка. Ми поки що не ставимо питання про перенесення зустрічі кудись або проведенні її десь фізично. А для зустрічі в відеоформаті не має ніякого значення, де перебувають учасники", - сказав Кравчук.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Богдан Яременко сказав, що Мінськ вичерпав себе як майданчик для переговорів щодо Донбасу, і зараз не має значення, де перебувають сторони.

Джерело Україна 24 Теги