Хакерські атаки в Україні: експерт вказав, кого зламують найчастіше

Сайти держустанов - не головні об'єкти кібератак, заявляє експерт

Хакерські атаки в Україні: експерт вказав, кого зламують найчастіше

Експерт з кібербезпеки Дмитро Снопченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, хто найчастіше підпадає під кібератаки в Україні та чи достатньо вживається заходів для протистояння цим кібератакам.

«Я би поділив це питання на дві складові. Якщо казати про державу, то, так, цей злам Нацполіції – дуже серйозний з політичної точки зору. Останнім часом не було таких великих атак. З іншого боку, держава це люди – не лише міністри, а й їх заступники, секретарі. Цих людей зламують набагато частіше і ефективніше. Від них можна отримати більше корисної інформації, ніж, наприклад, від зламу сайту Верховної Ради чи поліції», - зазначив експерт.

Читайте також: Заборона російських сайтів: експерт заявив, що Україна спізнилася

Популярні відео

За його словами, взагалі віруси з’являються щодня.

«Вірус Petya, наприклад, був цікавий не типом вірусу, а типом розповсюдження, тобто як саме він потрапив на таку кількість комп’ютерів українців. І це була дуже цільова атака. Ця атака в першу чергу навчила кінцевих споживачів, людей, які безпосередньо працюють за комп’ютером ,власників компаній, але звісно і державні органи. Після Petya в Україні я не пам’ятаю таких масштабних атак», - заявив Снопченко.

Читайте також: Україна програє Росії у важливому елементі гібридної війни - політолог

У 2017 році сталася масштабна хакерська атака з боку Росії проти України, що відбувалась у декілька етапів. Розпочалась вона щонайменше 14 квітня 2017 року з компрометації системи оновлення програми M.E.Doc. Останній етап, з використанням різновиду вірусу Petya, відбувся 27 червня 2017 року та спричинив порушення роботи українських державних підприємств, установ, банків, ЗМІ тощо.

23 вересня 2020 року було зафіксовано несанкціоноване втручання в роботу офіційного сайту Національної поліції, сайт деякий час був відключений.

Раніше експерт з кібербезпеки Дмитро Снопченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як протистояти кібератакам на українські сайти, зокрема сайти держустанов.

Джерело Україна 24 Теги