Хакерська атака на Україну - експерт розповів, як уникнути повторення

Зазвичай у держустановах є адміністратор, який відповідає за все, заявив експерт

Хакерська атака на Україну - експерт розповів, як уникнути повторення

Експерт з кібербезпеки Дмитро Снопченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як протистояти кібератакам на українські сайти, зокрема на сайти держустанов.

«Те, що я бачу, що сайти перших відомств, як поліції, захищені. Не захищені сайти районних рад, їх зламують раз на місяць стабільно. Такі сайти, як Нацполіції, менше підпадають під кібератаки, це має бути атака більш цілеспрямована. Рівень кіберзлочинця має бути вищим, щоб зламати такий сайт. Але таке трапляється. Це атака з метою не вкрасти дані чи поширити фейки, а показати, що так, це можна зламати, що ми це можемо, й показати більше іміджеві ризики, ніж ризики витоку інформації чи втрати грошей», - зазначив експерт.

Читайте також: Заборона російських сайтів: експерт заявив, що Україна спізнилася

Він розповів, що треба зробити, щоб протистояти цим кібератакам.

«Можна на ці атаки відповісти у такій послідовності: гроші, спеціалісти, техніка. Спеціалісти й техніка коштують грошей. Зазвичай у держустановах є адміністратор, який відповідає за все: і за стабільну роботу комп’ютерів, і за сайт, і за сервери. Проте має бути окремий спеціаліст з кібербезпеки, який буде слідкувати не за працездатністю, а за тим, щоб цей ресурс не зламали», - заявив Снопченко.

Популярні відео

Читайте також: Україна програє Росії у важливому елементі гібридної війни - політолог

23 вересня стало відомо, що хакери зламали сайти регіональних управлінь Нацполіціі і розмістили там неправдиві повідомлення, зокрема про те, що стався «вибух на Рівненській атомній електростанції». А на сайті Нацполіціі Херсонської області з'явилося повідомлення: «На Херсонщині поліція з'ясовує обставини загибелі американських військових радників». Ця інформація не відповідає дійсності.

За фактом злому сайтів правоохоронці порушили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку).

Російська соціальна мережа "ВКонтакте" хоче повернути українських користувачів, при цьому українці дозволяють соцмережі вільно розпоряджатися своїми особистими даними. Про це раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів експерт з кібербезпеки Віталій Якушев, коментуючи заяву розробників "ВКонтакте" про те, що вони обійшли блокування в Україні.

Джерело Україна 24 Теги