Місцеві вибори: в Авакова розповіли, на які порушення скаржаться в поліцію

Іван Варченко розповів, які порушення під час передвиборчої агітації входять до компетенції поліції

Місцеві вибори: в Авакова розповіли, на які порушення скаржаться в поліцію

Міністерство внутрішніх справ зафіксувало кілька сотень заяв про порушення виборчої кампанії, однак не всі вони в компетенції поліції. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" радник голови МВС Іван Варченко.

"Фіксацією порушень в Україні займаються кандидати, команди. Всі вони зацікавлені в тому, щоб виграти вибори, тому доповідають про проблеми. З тих майже 600 звернень, які з 5 вересня потрапили на стіл до поліцейських, значна частина — це ті, що не стосуються роботи поліції, не стосуються правопорушень, передбачених Кодексом про адміністративні правопорушення чи Кримінальним кодексом.

Це можуть бути питання, пов'язані з міжособистісними стосунками в політичних партіях. Висунули не того кандидата, не так проголосували, той не прийшов, неправильно написали протокол..." — сказав він.

Читайте також: "Загрожує повний хаос": експерт назвав проблему з місцевими виборами

Популярні відео

Читайте також: Є два варіанти — в ЦВК розповіли про участь у виборах хворих на коронавірус

Варченко пояснив, які питання, пов'язані з порушеннями передвиборчої кампанії, стосуються поліції.

"Під час минулих виборів були спроби підкупу виборців, якась частина з них була доведеним злочином, якась частина була злочином, який готується. Були порушення агітації, наприклад. На сьогодні ми можемо говорити, що ми на старті агітаційної виборчої кампанії, і зараз кандидати та їхні команди вдаються до того, що поширюють матеріали без вихідних даних. Це порушення, за яке притягують до відповідальності", — сказав він.

Раніше керівник департаменту виборчих технологій Агентства моделювання ситуацій Валерій Гончарук розповів, якою може бути явка на місцевих виборах, і які партії мають більші шанси на перемогу.

Джерело Україна 24 Теги