Політолог про гучну заяву Фокіна: Непогано, але є проблема

Ігор Рейтерович вважає, що складно буде забезпечити безпеку уряду миротворчими силами

Політолог про гучну заяву Фокіна: Непогано, але є проблема

В ідеї створення тимчасового міжнародного уряду на непідконтрольних територіях Донбасу під егідою ООН є раціональне зерно, але є і дуже велика проблема.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав політолог Ігор Рейтерович, коментуючи відповідну заяву заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна.

"Думаю, що про особисту думку він сказав, враховуючи свої попередні заяви, які були неоднозначно сприйняті частиною нашого суспільства і політикуму. З точки зору тимчасового міжнародного уряду ця ідея містить в собі раціональне зерно, тому що дійсно є положення, яке дозволяє в такому форматі врегулювати ті чи інші конфлікти, які виникають в різних країнах", - сказав політолог.

Читайте також: Секретар РНБО оцінив заяви Фокіна і Кравчука щодо Донбасу

Популярні відео

Разом з тим Рейтерович назвав головну проблему, пов'язану із забезпеченням безпеки уряду ООН.

"Але у цієї ідеї є одна дуже велика проблема. Вона пов'язана з тим, що безпеку цього уряду повинні гарантувати миротворці. А я дуже сумніваюся, що Росія взагалі захоче обговорювати це питання, введення туди якихось міжнародних миротворчих сил, тому що по суті це буде означати втрату повного контролю над тимчасово окупованими територіями. Вони не зможуть там проводити свою політику", - сказав Рейтерович.

Зазначимо, що 21 вересня Фокін в інтерв'ю UA: Українське радіо заявив, що для проведення виборів на окупованих територіях Донбасу Україна може сформувати міжнародний тимчасовий уряд, підкресливши, що це його особиста думка.

Читайте також: "Це червона лінія": в "Слузі народу" розкритикували заяву Фокіна щодо Донбасу

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" учасник української делегації ТКГ, журналіст Сергій Гармаш розповів, що Вітольд Фокін вважає, що амністія на Донбасі не повинна поширюватися на тих, "у кого руки по лікоть в крові". Таким чином він прокоментував заяву Фокіна про особливий статус Донбасу й амністію в ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги