"Великого сенсу немає": відома лікарка здивувала заявою про тести на коронавірус

Негативні результати ПЛР-тесту "абсолютно ні про що не говорять", вважає Ольга Голубовська

"Великого сенсу немає": відома лікарка здивувала заявою про тести на коронавірус

Епідемія коронавірусу в світі показала, що ПЛР-тести на COVID-19 не мають великого сенсу.

Про це розповіла в ефірі програми "ХАРД з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" провідна інфекціоністка України Ольга Голубовська.

"Останній наказ МОЗ дуже різко обмежив ПЛР-тестування, і ми ще не так обмежили, як обмежили США. Сенсу в цьому великого немає, вже стало зрозуміло. А в січні не було нічого відомо. Скільки вірус існує в організмі - це, до речі, досі незрозуміло", - сказала вона.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: в МОЗ сказали, скільки українців потрапляють до лікарень

Популярні відео

Як зазначила Голубовська, негативні результати ПЛР "абсолютно ні про що не говорять".

"Я вважаю, що гострий процес при цьому захворюванні триває не менше трьох місяців. Це вся та морфологія, яку не видно. Вже тепер стало відомо, що хворий після 2-14 днів появи клінічних симптомів або першого ПЛР практично не заразний для оточуючих, тому не треба впадати в паніку", - пояснила лікар.

Читайте також: "Питання не в коронавірусі": у Кернеса назвали причину його госпіталізації

За її словами, рекомендації Центру з контролю захворюваності США говорять про те, то якщо у вас є клінічні симптоми захворювання, і ви зробили один раз ПЛР, то більше робити не треба.

"Раніше здорові люди місяцями займали ліжко, тому що ніхто не знав, заразна людина чи ні, і чи були рекомендації ВООЗ", - зазначила Голубовська.

Раніше провідна інфекціоністка України Ольга Голубовська в ефірі телеканалу "Україна 24" спростувала гучну новину щодо смертності від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги