Коронавірус в Україні: відомий медик спростувала гучну новину щодо смертності

Україна входить у важкий етап за темпами поширення коронавірусу, повідомила Ольга Голубовська

Коронавірус в Україні: відомий медик спростувала гучну новину щодо смертності

В Україні почастішали випадки смертей від коронавірусу, однак повідомлення ЗМІ про друге місце країни в Європі за летальними випадками від COVID-19 не відповідають дійсності.

Про це розповіла в ефірі програми "ХАРД з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" провідна інфекціоністка України Ольга Голубовська.

"Це неправильно, м'яко кажучи (дані про те, що Україна на другому місці в Європі за смертністю - ред.). У нас зараз дійсно прискорилися темпи збільшення питомої ваги смертності серед багатьох країн Європи, ми там посідаємо десь четверте місце", - розповіла вона.

Лікарка навела статистику щодо смертності від коронавірусу в різних країнах світу:

"Я тиждень тому публікувала - на мільйон жителів, за даними ВООЗ, в США 662 людини, в Італії і Англії - 300 з чимось, а у нас 34".

Читайте також: Карантин в Києві: стали відомі місця з найбільшим рівнем небезпеки

Популярні відео

При цьому Голубовська визнала, що в Україні темпи смертності збільшуються:

"Ми входимо в найважчий етап, вірус буде з дещо іншими властивостями, буде збільшуватися кількість реально важких форм. Це особливість вірусу".

Читайте також: Епідемія коронавірусу: в МОЗ сказали, скільки українців потрапляють до лікарень

За її словами, сезон коронавірусу - зимова пора року, як у грипу.

"До квітня нам треба якось протриматися. З іншого боку, летальність може рости через те, що буде величезна кількість людей, які захворіли і не звертаються за допомогою, не входять в офіційну статистику", - розповіла інфекціоністка.

Раніше сайт Worldometers, який веде статистику коронавірусу в різних країнах, опублікував дані, згідно з якими Україна посіла друге місце за смертністю в Європі і шосте в світі.

Лікарка-епідеміологиня з Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, чому зростає захворюваність.

Джерело Україна 24 Теги