На Донбасі "Люди миру" обговорили завершення війни: подробиці

Експерти разом з мирними жителями обговорювали можливості припинення конфлікту

На Донбасі "Люди миру" обговорили завершення війни: подробиці

На Донбасі у Всесвітній день миру відбувся Перший міжнародний громадянський форум "Люди миру", гаслом якого було забезпечення миру там, де вже шостий рік війна.

Як повідомляє телеканал "Україна 24" в своєму сюжеті, провели форум в Донецькій області в Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Через пандемію дискутували просто неба. Експерти разом із мирними жителями обговорювали програми дій щодо припинення конфлікту та відбудови життя на Донбасі та сході України. Організатори кажуть, що хочуть показати цілому світу, як живуть прості українці у прифронтовій зоні, до яких війна прийшла додому. 

"До війни тільки в нашому невеликому селищі було близько 800 осіб. За шість років війни нас всього залишилося лишень 105 людей. Переважно це люди пенсійного віку, це люди похилого віку, яким за 70, яким нема куди подітися. Тому виживають як можуть, тільки за рахунок своїх городів і за рахунок якоїсь або гуманітарної допомоги", - розповіла мешканка прифронтового села Жованка.

Читайте також: На Донбасі тихо не через перемир'я - ексрадник Путіна

Митрополит Антоній, коментуючи війну на Донбасі, зазначив:

"Ми прожили дуже важких шість років війни на нашій Батьківщині. І Українська православна церква робила з самого початку все, що могла, щоби заспокоїти цих людей, тому що український народ і з одного боку фронту, і з іншого боку фронту – це діти Української православної церкви".

Популярні відео

Раніше російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі каналу "Україна 24" пояснив недавнє порушення перемир'я на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги