"Ми повинні готуватися": експерт про те, як Україні реагувати на військові навчання Роcії

Валерій Клочок розповів, що потрібно зробити українській владі для посилення обороноздатності країни

"Ми повинні готуватися": експерт про те, як Україні реагувати на військові навчання Роcії

Росія розпочала масштабні військові навчання "Кавказ-2020". В рамках навчань російські збройні сили привели в бойову готовність військові винищувачі в анексованому Криму. Як Україна має реагувати на це, розповів в ефірі політичний та економічний експерт Валерій Клочок в ефірі каналу "Україна 24".

"Це однозначно небезпечна ситуація, добре, що є реакція РНБО і що це питання тримається під контролем. Якщо повернутися до питання про бюджет і обороноздатності, то сьогодні звучать заяви, що мало коштів виділяється на "оборонку". У Росії на обороноздатність виділяється приблизно 50 млрд доларів. Це в порівнянні з нами в 10 разів більше", — сказав він.

Читайте також: Росія стягує війська до Криму: у Зеленського назвали дві причини

Популярні відео

Експерт розповів, що саме необхідно зробити у сфері обороноздатності України.

"Навчання відбуваються, це нормальна історія. У чому загроза? Проходять навчання, ми це знаємо і повинні готуватися. Ми готові, в принципі. Головне — це збільшувати фінансування армії. Щоб ми озброювалися по-іншому, щоб озброєння було сучаснішим, щоб фінансування було достатнім, щоб зарплата військових була вищою, тому що вони постійно стикаються з загрозою. Важливо, як країна готується в цьому сенсі. На даному етапі наші дії, я вважаю, є достатніми. Недостатнім я вважаю саме фінансово-матеріальне забезпечення", — сказав він.

Нагадаємо, російські навчання "Кавказ 2020" почалися у вересні. Анонсувалося задіяння принаймні 100-120 тисяч осіб, 3 тисяч бойових броньованих машин, з них не менше 500 танків, 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів. У Міноборони України назвали російські навчання елементом тиску на Україну.

Також в Україні розпочалися військові навчання Rapid Trident-2020 за участю військовослужбовців з різних країн-членів НАТО і країн партнерів.

Джерело Україна 24 Теги