В України залишилося мало часу на повернення Донбасу — експерт

Енріке Менендес розповів, що потрібно зробити Україні для реінтеграціі Донбасу

В України залишилося мало часу на повернення Донбасу — експерт

В України залишилося мало часу, щоб повернути до складу своєї території окуповані райони Донбасу. Про це заявив голова правління аналітичного центру "Донбаський інститут регіональної політики" Енріке Менендес в ефірі каналу "Україна 24".

Так він прокоментував старт першого міжнародного форуму "Люди миру", який проводиться з ініціативи Української Православної Церкви в Свято-Успенській Святогорській лаврі в Донецькій області.

Зокрема, Менендес відповів на запитання, наскільки великий ризик заморозки конфлікту на Донбасі.

"Цей сценарій (заморозки конфлікту на Донбасі - ред.) я вважаю поганим, але розумію, що ми до нього рухаємося семимильними кроками. Я є прихильником того, що ми повинні домогтися повної політичної інтеграції непідконтрольних територій Донбасу, я бачу, що для цього ще є можливості. Але час зараз грає проти України, і залишилося дуже небагато: рік-два, і Донецьк і Луганськ більше ніколи не повернуться, якщо все буде так далі зберігатися", — сказав він.

Читайте також: Мінські угоди — пастка для Росії: Резніков пояснив важливий момент

Популярні відео

Менендес пояснив, як, на його думку, можна вирішити цю проблему.

"У Мінських угодах прописана досить хороша рамкова стратегія. За великим рахунком, іншого рецепту, крім того, що написано в Мінську, не буде. Головне питання в тому, що Мінські угоди написані дуже загальним характером, і щоб їх виконати, потрібно кожен пункт розшифрувати. А для цього повинен йти внутрішньоукраїнський миротворчий процес, діалог всередині суспільства. Повинна з'явитися політична сила, яка буде просувати цей порядок. Я зараз в українській владі людей, зацікавлених в реінтеграції Донбасу, просто не бачу", — сказав він.

Також експерт прокоментував заяву віцепрем'єра Олексія Резнікова про те, що амністія не стосуватиметься вбивць, військових злочинців і тих, хто здійснював геноцид.

"Резніков сказав абсолютно справедливу річ. У міжнародному законодавстві чітко прописано, що військові злочини під амністію не потрапляють. Амністія — це теж одне з дискусійних питань, її конкретна конфігурація. Росіяни зі свого боку прекрасно розуміють, що якщо вони поставлять умову амністувати всіх зі свого боку, то амністія повинна бути двосторонньою. Це працює в відношенні всіх. Має бути ще величезна дискусія, в односторонньому порядку це вирішити неможливо. На це піде багато років, на мій погляд", — сказав він.

Раніше перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську, віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков в ефірі каналу "Україна 24" розповів про тонкощі переговорів по Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги