Захворюваність на коронавірус зростає — лікарка назвала причини

Епідеміологиня заявила, що потрібно посилити контроль над дотриманням карантину

Захворюваність на коронавірус зростає — лікарка назвала причини

Станом на 21 вересня в Україні зафіксовано 2675 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість активних хворих становить 96 586. Чому зростає захворюваність, розповіла лікарка-епідеміологиня з Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми бачимо зростання захворюваності, це факт. З одного боку, це досить прогнозований епідпроцес, який складно в один день зупинити. Вищий рівень захворюваності, відповідно, ширше коло контактних людей, серед них нові випадки захворювання, і так далі. Сьогодні залишається тільки працювати з контактними людьми та дотримуватися карантинних заходів, яких ми насправді не дотримуємося.

У суспільстві послабилося відчуття, що це необхідно і важливо. Навіть сьогодні в транспорті я їхала і чула коментарі, що пора знімати ці маски, вони всім набридли", — сказав вона.

Читайте також: Карантин в Києві: стали відомі місця з найбільшим рівнем небезпеки

Популярні відео

Сояк розповіла, як можна обмежити поширення вірусу.

"Кожна людина може вжити тих заходів, які від неї залежать. Якщо людині повідомили, що вона була в контакті з хворим, вона повинна дотримуватися самоізоляції, перебувати вдома, звернутися до сімейного лікаря і не виходити на вулицю, на роботу і так далі. Але я думаю, що у зв'язку з багатьма факторами з цим є певні труднощі. Напевно, потрібен більший контроль з боку виконавчих органів.

Після того, як людина отримала негативний тест, вона вважається не заразною, оскільки в її верхніх дихальних шляхах немає РНК вірусу. Вона може спокійно виходити на роботу, на вулицю і куди ще потрібно", — сказала вона.

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповіли, скільки українців, які заразилися коронавірусом, потрапляє до лікарень.

Джерело Україна 24 Теги