Це дуже важливий крок — експерт розповів про мету навчань Rapid Trident в Україні

Сергій Грабський розповів, чим важливі навчання, які почалися на Львівщині

Це дуже важливий крок — експерт розповів про мету навчань Rapid Trident в Україні

На Львівщині розпочалися військові навчання Rapid Trident-2020 за участю військовослужбовців з різних країн-членів НАТО і країн партнерів. Чим важливі ці навчання, розповів військовий експерт Сергій Грабський в ефірі каналу "Україна 24".

"Це і дуже важливий політичний крок, і дуже важливий оперативно-стратегічний захід, який проводиться на території України. Потрібно не забувати, що проходять ще й навчання сил територіальної оборони: місцеві підрозділи, які забезпечують так званий другий ешелон наших військ, будуть проводити свої навчання, до яких залучаються як мінімум 7 тисяч представників територіальної оборони. Це дуже важливий крок, який необхідний нашій країні", — сказав він.

Читайте також: Росія стягує війська до Криму: у Зеленського назвали дві причини

Експерт розповів, чому відразу кілька військових навчань — не тільки в Україні, а й за кордоном — проводяться приблизно в один період.

"Я б сказав, що це звичайна, традиційна і логічна фаза для бойової підготовки військ незалежно від їх національної приналежності. Саме восени війська входять в підсумкову фазу бойової підготовки в кінці військового навчального року. І саме такі навчання служать інструментом тестування і перевірки, наскільки була засвоєна програма і наскільки військові оволоділи знаннями, навичками та досвідом, який вони отримували протягом року — в армії теж є навчальний рік", — зазначив він.

Читайте також: Україна приготувала адекватну відповідь — експерт про навчання Росії та Білорусі

Популярні відео

Грабський розповів, яка головна мета українських військових навчань.

"У нас є стратегічна мета — досягнення взаємосумісності та вихід на той рівень, коли країни НАТО запросять нас приєднатися. Нам є куди йти, і потрібно намагатися з мінімальними витратами часу і ресурсів досягти взаємосумісності. Крім того, обмін інформацією критично важливий. Процедури, які є звичними для країн НАТО, нові для нас, і ми зараз перебуваємо у перехідному періоді, коли ми повинні перейняти ці процедури, інакше ми не зможемо приєднатися до операцій НАТО. І саме такі навчання — це дуже важливий іспит для наших військових", — сказав він.

Нагадаємо, крім Rapid Trident-2020 в Україні, на вересень заплановані російські навчання "Кавказ 2020", а також спільні російсько-білоруські навчання "Слов'янське братство".

Джерело Україна 24 Теги