Хасидів на кордоні не пустили до України - рабин розповів, де вони святкуватимуть

Моше Реувен Азман розповів про те, як складається ситуація з хасидами на білоруському кордоні

Хасидів на кордоні не пустили до України - рабин розповів, де вони святкуватимуть

Хасиди, які не змогли в'їхати в Україну, святкуватимуть Рош га-Шана в Білорусі. Про це розповів головний рабин України Моше Реувен Азман в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми доклали максимальних зусиль, щоб з тими, хто в Умань приїхав заздалегідь, все було гаразд. На кордоні ми намагалися до останнього знайти якийсь компроміс. Я зв'язувався і з хасидами, і з чиновниками, намагалися знайти якусь форму — можливо, щоб частково приїхали. Але, на жаль, не вдалося цього зробити. Ті хасиди, які були на кордоні, ймовірно, святкуватимуть у Білорусі", — сказав він.

Читайте також: Хасиди в Умані: лікар розповів про ситуацію з коронавірусом і кількість хворих

Популярні відео

За словами Азмана, хасидів на кордоні забезпечили всім необхідним.

"Вони не думали, що приїдуть на таку кількість днів, і досить холодно було, тому їм потрібно було відправити все необхідне. У Білорусі, звичайно, не така велика громада хасидів, як в Україні, значно менше — в Пінську, в Бобруйську. Наскільки я знаю, частина хасидів перебувала в Пінську, там теж є поховання Аарона з Карліна - засновника карлінського хасидизму, і ще в деяких містах були хасиди", — розповів він.

Раніше повідомлялося, що поліція Ізраїлю допомагає українським колегам забезпечувати правопорядок під час святкування в Умані єврейського нового року Рош га-Шана, який у 2020 році відзначається увечері 18 вересня і 19 вересня.

 
Джерело Україна 24 Теги