Хасиди в Умані: лікар розповів про ситуацію з коронавірусом і кількість хворих

"У паломників перші випадки почали реєструвати ще у квітні"

Хасиди в Умані: лікар розповів про ситуацію з коронавірусом і кількість хворих

У хасидів в Умані почали фіксувати коронавірус ще у квітні. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" директор Уманського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Юрій Пальчак.

"Ситуація з коронавірусом, як і в цілому по країні, стає складнішою. У попередні місяці у нас був незначний приріст, десь 5-8 випадків щодня. Зараз у нас значне зростання. На амбулаторному лікуванні знаходиться 65 хворих. Сьогодні ми отримали ще 5 позитивних результатів серед уманчан.

У паломників перші випадки почали реєструвати ще у квітні. Вони періодично приїжджають в місто протягом року, не тільки на Рош га-Шана. На жаль, один з п'яти паломників, які захворіли тоді, помер. З початку масового паломництва (у вересні - ред.) ми вже зафіксували 10 випадків серед хасидів", — сказав він.

Читайте також: У багатьох це мета життя: головний рабин України розповів, навіщо хасиди їздять до Умані

Популярні відео

За словами Пальчака, випадків передачі коронавірусу від хасидів до місцевих жителів або навпаки за підсумками епідеміологічних розслідувань зафіксовано не було. Серед хасидів, які захворіли у вересні, четверо вже отримали негативні результати тестів, тобто одужали.

"Підозр (на нові випадки коронавірусу серед паломників - ред.) немає. Ми з метою поліпшення взаємодії розгорнули медпункт, де щодня працює лікар і медсестра. Звернення від паломників в основному стосуються підвищеного артеріального тиску, незначних травм і вимірювання рівня глюкози. В основному під час святкування Рош га-Шана паломники звертаються до лікарів з побутовими травмами та харчовими отруєннями", — сказав він.

Раніше народний депутат Муса Магомедов заявив, що Україна не повинна пускати на свою територію хасидів під час епідемії коронавірусу.

Нагадаємо, Рош ха-Шана - єврейський Новий рік, який святкують два дні поспіль. У 2020 році він випадає на вечір 18 вересня - 19 вересня.

Джерело Україна 24 Теги