У правилах місцевих виборів знайшли лазівку для нечесних кандидатів: подробиці

Андрій Магера розповів, чим небезпечне право українців змінювати виборчу адресу

У правилах місцевих виборів знайшли лазівку для нечесних кандидатів: подробиці

На місцевих виборах в Україні, які відбудуться 25 жовтня, правом українців на зміну виборчої адреси можуть скористатися деякі нечесні кандидати, щоб забезпечити собі перемогу.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, коментуючи інформацію про те, що близько 100 тисяч українців скористалися правом змінити виборчу адресу перед місцевими виборами.

"Необхідно ці цифри подивитися в розрізі по регіонах та територіальних громадах. Скільки б таких виборців не було в Києві, навіть 20-30 тисяч, це особливо якоїсь картини не складає. Якщо говорити про маленькі територіальні громади, то навіть 50-100 людей можуть змінити результати виборів, особливо якщо тут задіяний якийсь чинник з протиправною метою, скажімо, шляхом підкупу, пропонування виборцям грошей, аби змінити виборчу адресу", - пояснив він.

Читайте також: Вибори в Україні точно не перенесуть - Гордон пояснив чому

Популярні відео

Як зазначив Магера, цим механізмом "можуть скористатися нечисті на руку кандидати, які заради перемоги на виборах у конкретній громаді можуть піти на будь-які варіанти, зокрема на такий".

Водночас ексзаступник глави ЦВК зауважив, що про цей механізм ще "не надто добре рознюхали самі кандидати й не надто добре зорієнтувалися у ситуації". На його думку, наступні вибори можуть бути більш проблемними.

Читайте також: "Зради" немає: в "Слузі народу" розповіли про зміни до постанови про вибори

Нагадаємо, раніше голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що місцеві вибори в регіонах України, які потрапили до "червоної зони" карантину, можуть бути скасовані, якщо влада оголосить надзвичайний стан через поширення коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги