Це була стихійна дія — журналіст пояснив, чому Україна не воювала за Крим

Журналіст Юрій Бутусов пояснив різницю між Кримом і Донбасом у 2014 році

Це була стихійна дія — журналіст пояснив, чому Україна не воювала за Крим

Російські війська у 2014 році змогли захопити Крим через угоду з українським урядом. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов в ефірі каналу "Україна 24", відповідаючи на питання, чому українські війська і добровольці захищали Донбас, але не захищали Крим..

"Це досліджене питання. Хочу нагадати, що захоплення Криму сталося 27 лютого, після того, як втік президент Янукович разом зі своїм урядом, кинувши свою країну напризволяще, в країні не було навіть уряду. По-друге, уряд і сам Янукович підписали ганебні Харківські угоди, за якими російській армії законно дозволялося пересуватися по всій території Криму, не звітуючи перед Україною - що вона там робить, де знаходиться, які дії робить", — сказав він.

Читайте також: Україна програє Росії у важливому елементі гібридної війни — політолог

Бутусов нагадав, що ЗСУ в Криму не чинили активного опору росіянам.

"Фактично Крим був зданий російській армії, тут не було уряду. Й хочу нагадати, що 18 березня Росія туди завела війська та провела так званий референдум. Але дії російських військ у Криму, на жаль, на той момент не отримали відсічі від наших військових, а саме суспільство на той момент не було готове взяти на себе таку відповідальність і вести війну", — сказав він.

Читайте також: Один на один з Росією - юрист назвав єдиний варіант результату війни на Донбасі

Популярні відео

За словами Бутусова, до початку подій на Донбасі ситуація в суспільстві змінилася.

"На Донбасі, після прикладу Криму, сталася інша ситуація. З самого початку російські війська зайшли туди незаконно, зараз там знаходяться незаконно. Громадянське суспільство зрозуміло, що покладатися на державу немає сенсу, й люди пішли, взявши в руки все що завгодно. Це вже була стихійна дія", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що особливий статус Донбасу дозволить Росії отримати політичне керівництво над Україною.

Джерело Україна 24 Теги