Чи треба здоровим носити маску: представник ВООЗ дав відповідь

Співробітник Центру глобального оповіщення та реагування ВООЗ Олег Стороженко розповів, як лікують коронавірус, коли буде вакцина і як запобігти зараженню.

Чи треба здоровим носити маску: представник ВООЗ дав відповідь

Маски потрібно носити тільки тим, хто вже захворів коронавірусів або доглядає за хворим, для здорових людей вона може підвищити ризик зараження.

Про це розповів ВООЗ співробітник Центру глобального оповіщення та реагування ВООЗ Олег Стороженко в ефірі каналу "Україна 24".

"У ВООЗ є чітка позиція: маски носити повинні тільки ті, хто хворіє, щоб не заразити оточуючих. Якщо ви не відчуваєте нездужання, в масці немає ніякого сенсу. Річ у тому, що вона промокає від того, що ви дихаєте, ви чіпаєте її руками, знімаєте, одягаєте, відповідно, вона стає нечистою. Так що при постійному носінні маски ризик заразитися ще вище. Її потрібно надягати, тільки якщо ви самі хворі або доглядаєте за хворим ", - заявив він.

Представник ВООЗ розповів, як можна вберегтися від зараження.

"В першу чергу банальна порада, яка дійсно працює - це мити руки. Коронавірус зберігається на поверхнях, які ми чіпаємо. Він зберігається тривалий час - як мінімум, кілька годин. Тому ми рекомендуємо миття рук і обробку антисептиком, але важливо також обробляти поверхні - робочий стіл, кухонний ", - розповів представник ВООЗ.

Також він підкреслив, що не можна чіпати себе за обличчя. За його словами, є дані про те, що в середньому людина доторкається до обличчя раз у хвилину, і за цим потрібно ретельно стежити.

За словами Стороженка, вакцину від коронавірусу можна чекати приблизно через рік або трохи більше. На ринку її можна очікувати на початок літа наступного року.

"Створення вакцини йде повним ходом, вона буде створена протягом року - півтора. З початку березня вона вийде на ринок і можна буде вакцинувати широку популяцію людей. Але створення вакцини - це дуже трудомісткий захід, який супроводжується проведенням великих досліджень, клінічних випробувань. Потрібно, щоб вона пройшла випробування спочатку в лабораторії, потім на тварин, потім на людях. Напрацювання в цій галузі вже є, ряд лабораторій працює над створенням вакцини - і в Європі, і в інших регіонах. Ми очікуємо, що до кінця року отримаємо вакцину, яка буде доступна до початку літа ", - сказав він.

Також представник ВООЗ розповів про те, як лікують хворих на коронавірус.

"Специфічного лікування від коронавірусу на цей час немає. Все лікування, яке зараз є, здебільшого симптоматичне, воно націлене на те, щоб зменшити симптоми захворювання. Наразі на перший план виходять заходи щодо профілактики. Через те, що це вірусна інфекція, то антибіотики протипоказані, їх можна починати тільки за призначенням лікаря ", - заявив Стороженко.

Стороженко підкреслив, що приводу для масової паніки немає. За його словами, якщо подивитися порівняльну статистику, то цифри смертності схожі з цифрами від сезонного грипу. Одужує абсолютна більшість хворих. "Не потрібно сприймати це як кінець світу", - заявив він.

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавірусу СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України. Міські перевезення тепер можуть здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутних таксі, до 20 — тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю. Скасовані масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

Перші у світі випадки захворювання на пневмонію, викликану новим коронавірусом, почали фіксувати у Китаї із грудня 2019 року. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала спалах нового коронавірусу СOVID-19 пандемією.

Теги