"Вконтакте" обійшла блокування в Україні - експерт пояснив небезпеку

Україна стала полігоном для перевірки кіберзброї Росії, заявив Віталій Якушев

"Вконтакте" обійшла блокування в Україні - експерт пояснив небезпеку

Російська соціальна мережа "Вконтакте" хоче повернути українських користувачів, при цьому українці дозволяють соцмережі вільно розпоряджатися своїми особистими даними.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів експерт з кібербезпеки Віталій Якушев, коментуючи заяву розробників "Вконтакте" про те, що вони обійшли блокування в Україні.

"Якщо говорити про кібербезпеку в Україні, то багато хто називає Україну полігоном для перевірки кіберзброї нашими сусідами. Вони використовують українські інформаційні системи для того, щоб перевіряти, як можна потім атакувати подібні системи в інших країнах західного світу. Тому експерти з кібербезпеки приїжджають в Україну вивчати кібератаки, які були протягом останніх 5-6 років", - зазначив Якушев.

Читайте також: Заборона російських сайтів: експерт заявив, що Україна спізнилася

Популярні відео

Експерт підкреслив, що українці віддають соцмережі "Вконтакте" свої дані добровільно і прозоро - "вони ними користуються, це прописано в інструкціях користувачів, які ніхто не читає".

"Те, що проксі почав працювати - це скоріше рекламний вкид в мережу, щоб більше користувачів з України повернулися. Проксі був запущений ще 2015 року, працює давно, 30% користувачів ним користуються. Вони хочуть повернути більше 30%. Вони контролюють дані не тільки у "Вконтакте", багато інших іноземних мереж, включаючи Facebook, зберігають дані своїх користувачів у Російській Федерації, у них є такий закон. Ми цьому протидіяти не можемо, тому що це розробники - що хочуть, те й роблять з цими даними за законом", - повідомив він.

Читайте також: Україна програє Росії у важливому елементі гібридної війни - політолог

Як відомо, мобільний додаток "Вконтакте" в Україні запрацював без VPN. Відтепер не потрібно встановлювати сервіси для обходу блокування, щоб соцмережа безперебійно працювала на мобільних пристроях.

Раніше депутатка від "Слуги народу" Олена Шуляк розповіла в ефірі каналу "Україна 24", як депутати ставляться до блокування російських сайтів і соцмереж.

Джерело Україна 24 Теги