Хасидів обдурили — голова єврейської громади про ситуацію на кордоні з Білоруссю

Михайло Ткач розповів, чому паломники-хасиди намагалися потрапити до Умані через Білорусь

Хасидів обдурили — голова єврейської громади про ситуацію на кордоні з Білоруссю

Керівник об'єднаної єврейської громади Михайло Ткач прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" ситуацію з хасидами, яких не пропускають українські прикордонники з боку Білорусі.

"У мене є інформація про те, що насправді цих людей дезінформували. Їм повідомили про те, що через Білорусь вони можуть офіційно перетнути кордон, і що це єдиний шлях, по якому вони можуть потрапити на могилу (Рабі Нахмана, засновника брацлавського хасидизму, який похований в Умані - ред.). Вони просто були не в курсі", — сказав він.

Читайте також: Мер Умані пообіцяв жорсткі карантинні заходи щодо хасидів

За словами Ткача, швидше за все, хасидів обдурили з метою наживи.

"Я б утримався від думки про те, що це якась усвідомлена акція. Фонд Нахмана розбирається, хто міг дати їм таку інформацію, думаю, що це було зроблено більше з комерційною метою для того, щоб отримати з них якісь гроші. Фонд Нахмана взяв на себе відповідальність за організацію порядку, дотримання правил карантину", — сказав Ткач.

Також він зазначив, що головний рабин України Моше Реувен Асман, який неодноразово попереджав про карантин і неможливості в'їзду в Україну, не є для хасидів авторитетом, оскільки представляє іншу течію юдаїзму.

Популярні відео

Раніше депутат ізраїльського Кнесету Євген Сова заявив, що Україна мала б вирішити питання з візитом паломників-хасидів задовго до свята Рош ха-Шана.

Джерело Україна 24 Теги