Від грипу вакцинується менш як 1% українців — лікар назвав причини

Експерт розповів, для чого необхідно робити щеплення від грипу під час епідемії коронавірусу

Від грипу вакцинується менш як 1% українців — лікар назвав причини

В Україні критично мало людей вакцинуються від грипу. Про це заявив керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в ефірі каналу "Україна 24".

"Ніхто ще не вберіг людство від мікс-інфікування. Дуже часто відбувається так, що людина може заразитися одночасно і грипом, і аденовірусом, і риновірусом, і зараз у нас є ще така проблема, як COVID. Питання ще й у тому, що шлях передачі цих інфекцій однаковий, групи ризику у них однакові, і якщо людина захворює декількома інфекціями одночасно, це ускладнює перебіг кожної з них.

Ми давно живемо у 21 столітті, і дуже шкода, що в нашому суспільстві досі підіймається питання, чи потрібно вакцинуватися. Більш того, нині у нас немає від COVID ні вакцинної профілактики, ні доказової ефективної антивірусної терапії. А від грипу є вакцина. І якщо є можливість усунути інші інфекційні ризики, то потрібно це зробити. На жаль, якщо подивитися на динаміку за останні 10 років, то у нас від грипу вакцинується менш як 1% населення, а має, якщо хоча б взяти групи ризику, то 20-25%", — сказав він.

Читайте також: Нова хвиля коронавірусу — названо відмінність України від Західної Європи

Популярні відео

Лікар назвав причини, за яких ситуація з вакцинацією в Україні настільки несприятлива.

"У нормальному сучасному світі вакцинацію роблять "у польових умовах" — в офісі, дитячому садку, в школі, на вулиці. У нас же, щоб вакцинуватися, потрібно пройти декілька кругів пекла. Спочатку до сімейного лікаря, потім він відправить в аптеку за вакциною, тому що вона не входить в обов'язковий календар щеплень, і громадяни змушені купувати її своїм коштом. Потім потрібно людині вистояти чергу до прищеплювального пункту. А коли ми робимо щеплення в лікувальних установах, ми можемо інфікуватися внутрішньолікарняними інфекціями, в тому числі COVID-19", — сказав він.

Раніше ексзаступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розповів, що в Україні очікується значне зростання захворюваності на коронавірус, який співпаде з сезонною епідемією грипу.

Джерело Україна 24 Теги