"Ми дуже близько": лікар про вакцину від коронавірусу

Щеплення можуть бути вже доступні, але в Україні не буде дозволу на використання, заявив лікар

"Ми дуже близько": лікар про вакцину від коронавірусу

Імунолог Борис Донськой в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про те, наскільки світ наблизився до створення вакцини проти коронавірусу.

«Щодо розробки вакцини проти коронавірусу – ми дуже близько. Фактично третій етап – це вже остаточне тестування для того, щоб з’ясувати рівні ефективності та порівняти одне з іншим, з’ясувати, на які моделі, які схеми щеплення далі краще орієнтуватися. Вона буде готова, якась з них точно буде ефективна в найближчі місяці. І ми з’ясуємо, яка найефективніша і яку краще використовувати», - заявив імунолог.

Читайте також: Коронавірус в Україні: в МОЗ розповіли, чи готові знову зупинити країну

Популярні відео

Але, за його словами, будуть проблеми з виготовленням великих обсягів вакцини, адже для того потрібні колосальні ресурси всіх країн.

«Крім того, треба, щоб низка країн змінили законодавство щодо вакцинації. Наприклад, це буде не смішно, коли щеплення буде доступне, але в Україні не буде дозволу на його використання. В Україні складна бюрократія. І навіть абсолютно нормальній препарат, який всі тестування пройшов - Україна все одно не дозволить його використання і закупку, поки він не збере всі наші бюрократичні папірці. Не хотів би, щоб так було», - зазначив Донськой.

Джерело Україна 24 Теги