У Авакова розповіли, чому Лукашенко видворяє опозиціонерів в Україну

У МВС прокоментували ситуацію з Марією Колесниковою, Антоном Родненковим та Іваном Кравцовим

У Авакова розповіли, чому Лукашенко видворяє опозиціонерів в Україну

Президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається скомпрометувати лідерів протестів, змушуючи їх виїхати до України.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко, коментуючи приїзд до України опозиціонерів Антона Родненкова та Івана Кравцова, а також спробу депортації з Білорусі Марії Колесникової.

"Це спроба скомпрометувати лідерів опозиції, зокрема Марію Колесникову, в очах сотень тисяч протестувальників проти режиму Лукашенка – нібито бачите, ви виходите на вулиці вже місяць, а вони втікають у спокійну затишну Україну", - пояснив заступник Авакова.

Читайте також: "Незалежність під загрозою": журналіст дав тривожний прогноз щодо Білорусі

Популярні відео

Геращенко підтвердив, що Колесникова кордон України не перетинала.

"Щодо Марії Колесникової, як казали двоє інших білоруських опозиціонерів (Родненков і Кравцов – ред.), вона унеможливила свою депортацію через те, що пошкодила свій закордонний паспорт. Наразі вона затримана органами КДБ чи спецслужб Білорусі й знаходиться не території Білорусі. Тому відповідальність за її життя і здоров’я несе, я так розумію, пан Лукашенко", - уточнив він.

Читайте також: Протести в Білорусі: названі хороший та поганий сценарій для Лукашенка

На запитання, чи можуть Родненков і Кравцов отримати допомогу і державну охорону, заступник глави МВС заявив:

"Для цього потрібне їхнє звернення. Є певні процедури як, наприклад, політичний притулок чи статус біженця. Але наразі вони не зверталися з такими проханнями. Зараз вони мають право, як й інші іноземні громадяни, знаходитися на території України 90 днів і займатися власними справами. Якщо вони хочуть повернутися на територію Білорусі, Україна, безумовно, повинна випустити їх".

Нагадаємо, що вранці 7 вересня у центрі Мінська було викрадено Марію Колесникову, голову штабу опозиційного політика Віктора Бабарика. Невідомі люди посеред вулиці силоміць посадили її в мікроавтобус і поїхали. Пізніше стало відомо про невдалу спробу її депортації до України, а також про перетин кордону опозиціонерами Антоном Родненковим та Іваном Кравцовим.

Лідер білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що  президент Білорусі Олександр Лукашенко змінив тактику стосовно своїх супротивників.

Джерело Україна 24 Теги