Епідемія коронавірусу в Україні - медик назвав головні проблеми

Система охорони здоров'я працює з напругою, зазначив Іван Сорока

Епідемія коронавірусу в Україні - медик назвав головні проблеми

В Україні зростає захворюваність на коронавірус, на цьому тлі деякі лікарні відчувають дефіцит кадрів і ліків для боротьби з COVID-19.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров'я України Іван Сорока.

Читайте також: "Вже бачимо велику проблему": Максим Степанов про статистику коронавірусу та карантин

За його оцінками, ситуація з коронавірусом "є складною, система працює з напруженням".

"Нині багато лікарень у Києві й Україні перелаштовуються, лікарні перестають надавати традиційну медичну допомогу, стають спеціалізованими з надання медичної допомоги якраз пацієнтам з вірусними пневмоніями, з коронавірусною хворобою… В цій ситуації бувають проблемні питання, коли не всі одразу забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення і медичними кадрами", - розповів медик.

Як зазначив Сорока, загальна ситуація є більш-менш адекватною, але "бувають прикрі випадки, коли з тих чи інших причин незбалансованість системи не дає можливість госпіталізувати пацієнта в тому чи іншому регіоні".

Популярні відео

Також експерт дав пораду українцям, які підозрюють у себе симптоми коронавірусу:

"Треба телефоном контактувати з закладом охорони здоров'я, де є ваш сімейний лікар, або де ви територіально приписані. Або буде рекомендація лікаря, якщо у вас легка форма захворювання, або виїзд екстреної служби, щоб вам екстрено допомогти, госпіталізувати у відділення невідкладної терапії, або це виклик бригади, яка забере у вас тест, і ви знатимете через певний проміжок часу, чи є у вас коронавірусна хвороба".

Читайте також: Коронавірус і місцеві вибори: Шмигаль розповів, у чому проблема

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли в Україні можуть посилити карантин.

Джерело Україна 24 Теги