В окупованому Криму жорстко обмежили подачу води: нові подробиці

Водосховища півострова заповнені лише на 20%

В окупованому Криму жорстко обмежили подачу води: нові подробиці

В анексованому Криму з 7 вересня запровадили чергові обмеження щодо подачі води, зокрема, в Сімферопольському районі та Бахчисараї.  Тепер жителі Криму зможуть сходити в душ три години зранку і три години ввечері.

Як повідомляє телеканал "Україна 24" в своєму сюжеті, воду обіцяють підвозити, але поки лише поставили порожні цистерни для води у різних районах Сімферополя. Але навіть, якщо вода і  з’явиться, чи можна її пити – питання. Офіційні джерела закликали обов'язково кип'ятити воду, тому що вона буде скоріше технічною. Цистерни водою ще не заповнили, але подекуди їх вже почали розбивати вандали. Тож окупаційна влада півострова планує встановити поруч відеокамери.

Читайте також: Гордон здивував відповіддю на запитання, чи вірить він у повернення Криму

Останні півстоліття воду для Сімферополя брали з водосховища, але цього року воно через посушливі зиму та весну зміліло. Нині в кримських водосховищах залишилося близько 20% води. Через дефіцит окупаційна влада вже двічі запроваджувала обмеження – зменшувала час подачі. Від 7 серпня його ще більше скоротили: у Сімферополі, наприклад, вода в багатоквартирних будинках є лише  три години зранку і три – увечері.

"Як вирішують питання із водою люди? Вони просто наповнюють свої ванни і бочки водою, щоб потім її використовувати", - розповів житель Сімферополя Мідат Халілов.

Популярні відео

У МЗС України кажуть, що РФ шантажує Київ картинами зневодненого Криму та страждань людей, щоб змусити подати воду Північно-Кримським каналом.

"Російська Федерація намагається показати Україну монстром, що не дбає про своїх громадян. Позиція України визначена в межах міжнародного гуманітарного права. Завдання Російської Федерації є доволі простим – вони хочуть отримати дніпровську воду для своїх військово-безпекових завдань", - заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

В українському МЗС наполягають, що за міжнародними конвенціями про окуповані території зобов'язана дбати країна-окупант. Тож подача води з материка можлива після повернення Криму.

Читайте також: Нехай російські солдати п'ють ослячу сечу: Ляшко про воду для Криму

Як відомо, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна може відновити водопостачання в анексований Крим, якщо там станеться гуманітарна катастрофа.

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент Росії Володимир Путін готовий "розміняти" Крим на Донбас.

Джерело Україна 24 Теги