Якою зброєю можуть володіти українці: у МВС пояснили

Антон Геращенко прокоментував дискусії щодо легалізації короткостволу

Якою зброєю можуть володіти українці: у МВС пояснили

Кожен українець сьогодні має право купити вогнепальну зброю, щоб захищати свій дім.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко, коментуючи дискусії в суспільстві щодо легалізації короткоствольної зброї.

"У грудні минулого року ухвалений закон, який забороняє виділення нагородної зброї будь-кому, крім діючих військовослужбовців і поліцейських. Тепер це тільки нагорода для тих, хто заслужив її, хто носить погони. З 1 січня не нагороджується ніхто крім тих, хто в погонах", - сказав заступник Авакова.

Читайте також: "Купити не проблема": експерт розповів, скільки нелегальної зброї мають українці

Геращенко нагадав, що зброя, яка стріляє одиночними пострілами, дозволена законодавством.

"Якщо ви зараз заїдете до будь-якого магазину зброї - побачите гвинтівки, зокрема калібру 12.7, які стріляють одиночними патронами, якими можна пробити БТР. Юридично вони мають статус мисливської зброї або спортивної. Тому, якщо ви дуже хочете мати зброю і вам є 21 рік, то можете поїхати купити собі гладкоствольну рушницю - вона коштує лише кілька тисяч гривень. Якщо хочете більш серйозну і вам є 25 - можете купити нарізний карабін, який може стріляти на сотні метрів", - розповів він.

Популярні відео

За словами заступника голови МВС, сьогодні в Україні на руках є близько 1 млн одиниць легальної зброї.

"У нас забороняється тільки короткоствол, крім нагородної або у тих, хто носить її по роду занять, і автоматична. Кожен, хто хоче, може купити зброю і захищати свій будинок", - додав він.

Читайте також: Закон про обіг зброї: у "Слузі народу" пояснили, чому він необхідний

Раніше радник голови МВС Арсена Авакова Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як борються з незаконною зброєю в Україні.

Джерело Україна 24 Теги