Лікар пояснив, коли в Україні можуть посилити карантин

Інфекціоніст зазначив, що в Україні зросла кількість тяжких випадків і смертей через COVID-19

Лікар пояснив, коли в Україні можуть посилити карантин

В Україні погіршується епідемічна ситуація у зв'язку з коронавірусом. До 14 вересня стане зрозуміло, як початок навчального року вплинув на поширення COVID-19, і чи варто запроваджувати суворіші карантинні обмеження.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

Читайте також: "Вже бачимо велику проблему": Максим Степанов про статистику коронавірусу та карантин

Лікар заявив, що у зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації в країні спостерігається "позитивна динаміка щодо дотримання норм з використання масок, соціальної дистанції, дезінфекторів".

"Я сподіваюся, що українці будуть свідомими, тому що зараз тенденція негативна, і особливо це буде пов'язано з впровадженням червоних зон, як би це парадоксально не звучало, як би регіональні лідери не намагалися протистояти ситуації. Ми бачимо, з одного боку, що кількість випадків зростає, і більшість людей хворіє легко, але водночас зростає кількість тяжких випадків і смертей. Це буде тим фактором, який остаточно вплине на думку українців", - зазначив інфекціоніст.

Як підкреслив Курпіта, головне питання, яке зараз потрібно ставити владі - "наскільки відкриття шкіл і університетів сприятиме поширенню інфекції".

"На це ми отримаємо відповідь приблизно 10-14 вересня, тоді і треба буде приймати рішення, чи застосовувати більш жорсткі заходи і що робити з установами освіти", - пояснив він.

Читайте також: Коронавірус і місцеві вибори: Шмигаль розповів, у чому проблема

Раніше лікар-інфекціоніст Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україна вступила в новий період першої хвилі коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги