Путін не дасть аванс Зеленському - російський правозахисник про обмін полоненими

Президент України не виправдав сподівань Кремля, вважає Марк Фейгін

Путін не дасть аванс Зеленському - російський правозахисник про обмін полоненими

Росія більше не погодиться на масштабний обмін полоненими з Україною, оскільки президент Володимир Зеленський не виправдав очікувань російського лідера Володимира Путіна.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" російський правозахисник Марк Фейгін.

"Обмін, який відбувся рік тому, відбувся, скажімо так, авансом. Московська влада дуже розраховувала на зміну керівництва Банкової. Це був аванс, виданий Зеленському в розрахунку на те, що він буде поступливішим, ніж його попередник. З одного боку Москва видала цей аванс, але з іншого пішла на цей крок вимушено, зокрема, стосовно моряків - треба було виконати рішення Гамбурзького трибуналу. Це була дуже зручна схема, при якій ти не виконуєш рішення трибуналу, а обмінюєш, отримуєш у відповідь ще щось", - сказав російський правозахисник.

Читайте також: Обмін полоненими: ексголова СБУ розповів, як Росія переграла Україну

Популярні відео

Фейгін нагадав, що були обміняні цінні кадри, зокрема - свідок у справі про збитий на Донбасі "Боїнг" Володимир Цемах.

"Нагадаю, 9 грудня відбувся саміт у Парижі, де був розрахунок на те, що він (Зеленський - ред.) погодиться на особливий статус, вибори, збереження "народної міліції" і багато чого ще. Пройшов рік, і процес не зрушив з мертвої точки, і не міг, тому що Зеленський повинен був поступитися суверенітетом, а він на це не піде, на мій погляд. Нових обмінів таких самих масштабів не буде, Москва більше таких авансів давати не збирається, Кремль буде шантажем домагатися свого", - розповів він.

Читайте також: Путін зупинився там, де ми йому дозволили - ексголова СБУ про Крим і Донбас

Як відомо, 7 вересня 2019 року відбувся обмін полоненими між Україною і РФ у форматі "35 на 35". До України, зокрема, повернулися політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Микола Карпюк та інші.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак 6 серпня анонсував новий обмін полоненими в форматі 100 на 100.

Раніше російський адвокат Микола Полозов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав помилку України на переговорах щодо обміну полоненими.

Джерело Україна 24 Теги