Скасування виборів на Донбасі - експерт вказав на серйозний ризик

Рано чи пізно ця практика вийде за межі Донецької та Луганської областей, вважає Олександр Клюжев

Скасування виборів на Донбасі - експерт вказав на серйозний ризик

Непроведення місцевих виборів у Донецькій та Луганській областях створить небезпечний прецедент для інших регіонів України.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" аналітик громадянської мережі "ОПОРА" Олександр Клюжев.

Читайте також: Коронавірус і місцеві вибори: Шмигаль розповів, у чому проблема

За його словами, непроведення виборів на Донбасі створює ризикову ситуацію, "коли в законі немає критеріїв для ухвалення такого рішення, щоб воно було обґрунтоване".

"І якщо у нас легітимізується певна позиція, що можна позбавляти права голосу і права на місцеве самоврядування за політичну позицію, значить рано чи пізно ця практика вийде за межі Донецької й Луганської областей", - пояснив він.

Популярні відео

Як зазначив Клюжев, для нього, "як для експерта і громадянина це очевидно".

"Є ризик. Є, безумовно, погана ситуація щодо дотримання прав громадян, які проживають на цих територіях, але більший ризик, що така практика поширюватиметься в межах цілої країни. Нам неприпустимо створити таку ситуацію, коли буде така виборча інженерія: тут проводимо, а тут не проводимо, і використовуємо непродумані, недеталізовані норми закону", - пояснив експерт.

Читайте також: Будуть суди — політолог розповів про велику проблему з місцевими виборами

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. Центрвиборчком за рекомендацією штабу ООС і обласних військово-цивільних адміністрацій скасував місцеві вибори в 10 громадах Донецької та 8 громадах Луганської області, розташованих вздовж лінії фронту.

Раніше політолог Олександр Антонюк в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив причини скасування виборів на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги