Є складність у доказі провини педофілів — експертка вказала на проблему

Анна Маляр розповіла про недоліки в організації судового процесу

Є складність у доказі провини педофілів — експертка вказала на проблему

Кримінологиня Анна Маляр розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24", в чому складність з доказами провини педофілів у суді. Про це йшла мова в рамках обговорення теми педофілів на українських вулицях і недавнього випадку зі спробою викрадення 4-річної дитини на заправці під Києвом.

"Є серйозна проблема. У нас так організований процес, що дитині в суді не вірять, цього доказу недостатньо. І коли маленька дитина приходить і розповідає про такий випадок - часто не вірять навіть батьки. Фахівець може визначити за деякими ознаками, що дитина не вигадує, але для суду це не аргумент. В Україні можна запровадити досвід Чехії, у них достатньо свідчень дитини", — сказала вона.

Читайте також: "Україна повернеться до смертної кари": ексголова СБУ розповів, чому

За словами експертки, є певна процедура відбору показань, але вона може завдати травму дитині.

"У нас часто так буває, що батьки кажуть, що більше не дадуть мучити дитину, яка вже 25 разів дала ці свідчення, поки дійде до суду. А в суді прокурор чоловік, адвокат чоловік, суддя чоловік, насильник чоловік, і стоїть дівчинка восьми років, яка повинна дати показання, які вона вже 25 разів дала. Це проблема процесу, довести це насильство вже буде складно", — сказала вона.

Популярні відео

Раніше Маляр розповіла, що в разі введення в Україні хімічної кастрації педофілів, її потрібно застосовувати лише до 1% осіб, які вчиняють сексуальне насильство над дітьми.

Нагадаємо, у липні 2019 року Верховна Рада ввела примусову хімічну кастрацію для педофілів в Україні. Покарання у вигляді хімічної кастрації полягає в примусовому введенні засудженому гормональних препаратів, що знижують сексуальну активність. Президент Володимир Зеленський ветував норму про примусову хімічну кастрацію, мотивувавши тим, що вона порушує невід'ємне право на життя, закріплене Конституцією.

Джерело Україна 24 Теги