Хасиди в Умані: мер міста назвав свою головну вимогу до паломників

Мер Умані розповів, чому хасиди становлять небезпеку для місцевих жителів

Хасиди в Умані: мер міста назвав свою головну вимогу до паломників

Хасиди, які приїжджають в Умань на святкування Рош-ха-Шана, піддають ризику зараження місцевих жителів і медпрацівників. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" мер Умані Олександр Цебрій.

"У нашій інфекційній лікарні 35 ліжок і 14 в боксованих відділеннях, де перебувають і лікуються хворі на коронавірус. Цього достатньо для міста і п'яти районів, оскільки наша лікарня опорна. Але якщо, не дай Боже, буде спалах коронавірусу, то тоді у наших медпрацівників є інший протокол дій. Відкриватимемо інші відділення і переміщатимемо туди хворих.

Умань не може собі дозволити спалаху коронавірусу, для цього я вже чотири місяці підіймаю питання на рівень держави. Але, на жаль, мене не чули, і зараз ми бачимо те, що бачимо", — сказав він.

Читайте також: Хасиди в Умані: головний рабин розповів про причини невдоволення місцевих жителів

Популярні відео

За словами мера, хасиди, які приїжджають, зобов'язані мати страховий сертифікат для лікування від коронавірусу. Таким чином він прокоментував відомості про те, що у шести паломників тести показали наявність коронавірусу.

"Для того, щоб зняти всі питання медичного і соціального характеру, я поставив чітку пропозицію, щоб всі паломники були протестовані. Я вважаю, що це правильне рішення, подивимося на наслідки. Всі паломники повинні мати страховий поліс, звідки компенсується лікування. Наскільки мені відомо, паломники, які протестовані та у яких виявлено вірус, хворіють безсимптомно", — сказав він.

Раніше Цебрій заявляв, що дозвіл паломникам-хасидам святкувати в Умані єврейський новий рік Рош-ха-Шана ускладнить епідеміологічну ситуацію в Умані.

Хасиди щорічно приїжджають в Умань у вересні на святкування юдейського нового року Рош-ха-Шана до могили засновника брацлавського хасидизму Рабі Нахмана.

Джерело Україна 24 Теги