"Хвороба стала м'якшою": Шмигаль назвав найкращий сценарій карантину в Україні

Прем'єр зазначив, що суспільство стомилося від карантинних обмежувальних заходів

"Хвороба стала м'якшою": Шмигаль назвав найкращий сценарій карантину в Україні

Адаптивний карантин для України є найкращим варіантом, який дозволить зберегти здоров'я людей і не створити нові проблеми для економіки.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

Очільник уряду зазначив, що сьогодні суспільство стомилося від карантинних обмежувальних заходів.

"Люди звикли до небезпеки цієї хвороби, вже немає паніки. На другому етапі наступив інший ворог – це байдужість, коли люди подумали – ну, що буде, те й буде… Це теж неправильна інша крайність. Але і економіка також уже не має тих потужностей для того, щоб ми на місяць, або навіть на три тижні закривали країну на повний локдаун. Тому найкращий сценарій – це адаптивний карантин, коли ми локально закриваєм, і розриваєм локальні ланцюжки захворюваності", - заявив він.

Читайте також: "Вже бачимо велику проблему": Максим Степанов про статистику коронавірусу та карантин

Шмигаль наголосив, що медична система сьогодні набагато краще готова і може приймати більшу кількість людей.

"Хвороба стала м'якшою, вже люди хворіють трошки м'якше. Хоча, знову-таки, інший виклик – восени може бути накладання грипу на COVID. Тут треба закликати всіх максимально вакцинуватись від грипу для того, щоб виключити накладання цих двох хвороб, які можуть спричинити доволі складні і важкі наслідки. Ми поки що не знаєм їх, і світ їх не знає. Це буде така перша осінь, де ми зіткнемося з можливим накладанням епідемій", - сказав прем'єр.

Популярні відео

Коментуючи незадоволення українців карантином, Шмигаль зазначив:

"Розуміючи, що сьогодні ми не можем закривати країну на карантин, ми маєм всі усвідомити, що все-таки засоби індивідуального захисту, дезінфекція, соціальна дистанція, закриття масових заходів, де дуже легко передається ця інфекція – це необхідні заходи для того, щоб врятувати життя людей, які належать до групи ризику, для того, щоб врятувати здоров'я нації. Неможливо хворіти всім разом, медична система не витримає. Навіть, якщо ми зараз різко збільшимо кількість ліжок, то кількість лікарів обмежена, в будь-якому випадку. І ці речі треба регулювати".

Читайте також: Першої хвилі в Україні не було - Зеленський про небезпеку коронавірусу

Нагадаємо, член експертної групи оперативного штабу Міністерства охорони здоров'я Сергій Добров в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи продовжать карантин в Україні після 1 листопада.

Джерело Україна 24 Теги