Бойовики ускладнюють гасіння пожеж — голова Луганської ОДА

Сергій Гайдай розповів, як йде ліквідація пожеж на Луганщині

Бойовики ускладнюють гасіння пожеж — голова Луганської ОДА

На Луганщині тривають пожежі, є підозри щодо підпалів. Подробиці розповів голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

"Зараз відкрито чотири кримінальні провадження, результати будуть трохи пізніше. Але можу зазначити, що у нас теж не в одному і не у двох місцях виникли пожежі, а по всій лінії розмежування і ще в кількох місцях. Тобто у нас орієнтовно одночасно близько 30 пожеж на день у різних місцях. Вся лінія розмежування палала", — сказав він.

Гайдай розповів, що військовим, які постраждали унаслідок пожежі, виплатять допомогу.

"Міністр оборони гарантував, що сім'ї загиблого бійця і двом пораненим дадуть матеріальну допомогу. Крім того, напередодні постраждав один працівник ДСНС після того, як вибухнув невстановлений предмет (але специфіка Луганської області — у нас дуже багато замінованих ділянок). Осколок пройшов, не зачепивши артерію, але було поранення в шию. Він також отримає допомогу, але вже по лінії ДСНС", — сказав Гайдай.

Читайте також: Доведеться мінувати заново — експерт пояснив, чим небезпечні пожежі в Луганській області

Популярні відео

Голова ОДА зазначив, що через бойовиків неможливо гасити пожежі з літаків.

"Для того, щоб застосувати авіацію, потрібно отримати дозвіл від Тристоронньої контактної групи, тому що гарантій безпеки ніхто літакам не дає. Літаки, щоб гасити пожежу, повинні залітати на пару десятків кілометрів на непідконтрольну територію для того, щоб продуктивно використовувати воду, яку вони несуть. За час, якого у нас немає, потрібно миттєво реагувати, оскільки вітер змінюється. До того ж пожежники не можуть безпосередньо проїхати через заміновані ділянки, доводиться годинами їх об'їжджати", — розповів він.

Раніше голова Харківської ОДА розповів, як влада бореться з масштабними пожежами в області.

Джерело Україна 24