Доведеться мінувати заново - експерт пояснив, чим небезпечні пожежі в Луганській області

Військовий експерт попередив, що можуть бути несподівані вибухи на мінних полях

Доведеться мінувати заново - експерт пояснив, чим небезпечні пожежі в Луганській області

Масштабні пожежі в Луганській області несуть загрозу несподіваних вибухів на мінних полях.

Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в ефірі каналу "Україна 24", висловивши сумніви в тому, що причиною пожеж могла бути диверсія.

"Диверсія навряд чи, тому що пожежі мають масовий характер, і погодні умови сприяють поширенню вогню. Спочатку пожежа могла бути підпалом, в тому числі свідомим. Зараз вже ми з вами ліквідуємо наслідки", - сказав експерт.

Читайте також: "Мінування" по телефону: експерт назвав два типи злочинців

Популярні відео

Жданов припустив, що є істотна загроза безпеці.

"Наближення Збройних сил до мінних полів - дуже небезпечно, можуть статися несподівані вибухи, і це не дає можливості працювати пожежникам. Ті міни, що не вибухнуть від пожежі або завдяки конструктивним особливостям, переходять до розряду таких, які не можна розмінувати. Їх треба буде після виявлення підривати на місці, і це створить додаткові труднощі. Там, де ділянка підлягає просто розмінуванню, треба буде ретельніше дослідити", - сказав Жданов.

За його словами, українські мінні поля треба буде мінувати заново.

"Ті мінні поля, які встановлені в "сірій зоні" Збройними силами України, вимагатимуть того ж самого - ретельного розмінування та ліквідації тих мін, які вийшли з ладу, й установки нових", - сказав Жданов.

Читайте також: На Луганщині затримали палія полів, заявив голова ОДА

Експерт підкреслив, що ЗСУ і ДСНС повинні будь-якими способами сповіщати місцеве населення про небезпеку через ЗМІ, розповсюдження листівок, при особистому спілкуванні.

Зазначимо, що загоряння сухої трави та лісу сталося в Кремінському, Новоайдарському та Станично-Луганському районах Луганської області.

Нагадаємо, раніше спікер Управління ДСНС у Харківській області Ігор Лупандін в ефірі каналу "Україна 24" розповів про хід гасіння пожеж.

Джерело Україна 24 Теги