Крім тих, у кого руки в крові - Фокін пояснив, кого треба амністувати

У ТКГ пояснили гучну заяву про амністію і особливий статус Донбасу

Крім тих, у кого руки в крові - Фокін пояснив, кого треба амністувати

Заступник голови української делегації на переговорах Тристоронньої контактної групи Вітольд Фокін вважає, що амністія на Донбасі не повинна поширюватися на тих, "у кого руки по лікоть у крові".

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" учасник української делегації ТКГ, журналіст Сергій Гармаш. Коментуючи заяву Фокіна про особливий статус Донбасу і амністію в ОРДЛО, Гармаш заявив, що ЗМІ, можливо, перекрутили її суть.

"Ми так багато говоримо про Фокіна. Я сьогодні з ним розмовляв, причому він сам запропонував... Він дуже емоційно сприймає пресинг, який почався на нього. Він просто показав мені текст інтерв'ю, яке він погодив. Там є великі відмінності від того, що ми всі бачили. Тобто там він говорить про амністію, але далі йде поправка, якої, по-моєму, в тексті інтерв'ю не було - "крім тих, у кого руки по лікоть у крові". Це дуже важливе уточнення", - зазначив Гармаш.

Читайте також: Росія впала в істерику - учасник ТКГ про нові переговори щодо Донбасу

Популярні відео

Коментуючи слова Фокіна про особливий статус Донбасу, журналіст заявив:

"Він каже про особливий статус, але тут вже може бути не провина журналістів, а його розуміння особливого статусу. Коли ми почали говорити - а хто ж сюди принесе інвестиції, якщо буде область поділена? Тобто для нього особливий статус - це режим пільгового оподаткування, про що він говорив до цього, і Кравчук говорив. Думаю, є певне нерозуміння, можливо, вибачте, що старого просто використали. Давайте зменшимо напругу, потрібно розібратися".

Читайте також: Фокіна треба відкликати з ТКГ — Ляшко пояснив причину

Раніше Вітольд Фокін заявив, що для припинення війни "потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу". В Офісі президента України виступили із зустрічною заявою, що думка Фокіна не відображає офіційну позицію керівництва країни.

Водночас, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24" зауважив, що заява заступника голови української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна відповідає Мінським домовленостям.

Джерело Україна 24 Теги