Росія впала в істерику - учасник ТКГ про нові переговори щодо Донбасу

Сергій Гармаш підбив підсумки чергового раунду переговорів

Росія впала в істерику - учасник ТКГ про нові переговори щодо Донбасу

На переговорах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу 2 вересня виник скандал через спроби Росії показати себе посередником у конфлікті, а не учасником.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

"Гризлов (голова російської делегації на переговорах - ред.) дозволив собі кілька разів сказати, що Росія є посередником, я йому просто нагадав, що Україна не давала згоди Росії на посередництво в конфлікті між Україною та Росією. І представники ОРДЛО з Луганська і Гризлов почали запитувати, хто ми взагалі такі, чому нам дають слово, тому що на засіданні ТКГ повинні говорити тільки члени делегацій і керівники", - розповів він.

Читайте також: Фокіна треба відкликати з ТКГ — Ляшко пояснив причину

Популярні відео

Гармаш додав, що ніколи не очікував від дипломатії такої емоційності:

"Крім того, що істерила та сторона, істерив навіть пан Гризлов, який намагався перебити мене, він кричав, зрештою Москва просто вимкнулася... Була оголошена дата наступного засідання ТКГ - 16 вересня. Але далі все залежатиме від Росії. Але потім вони повернулися після заслуховування політичної підгрупи. Якщо вони все-таки після свого демаршу включилися і брали участь в обговоренні - думаю, що засідання відбудеться".

За його словами, "ОБСЄ дуже гідно відреагувала... і зробила зауваження, що ніхто не буде вказувати Україні, як їй формувати делегацію".

Читайте також: "Шанс на завершення війни": в ТКГ відреагували на гучну заяву Зеленського

Підбиваючи підсумки переговорів, учасник ТКГ зазначив:

"Нема результатів у політичній підгрупі - закон про особливий статус, те, чого вони від нас завжди вимагали, вони самі фактично і заблокували. Є результати щодо відкриття нових КПВВ - будуть відкриті два на Луганщині в листопаді. Домовилися про 19 ділянок розмінування. На жаль, немає результатів з обміну, та сторона заблокувала процес, вона не надала списки".

Раніше колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в українській делегації в ТКГ відбувається "дипломатичний хаос".

Джерело Україна 24 Теги